2016, Yeni Yılın İlk Günü

2016 Yeni Yıl... (Foto: www.haberport.com)
2016 Yeni Yıl… (Foto: www.haberport.com)

2016 Yeni yıl, yeni heyecanlar, yeni beklentiler… Koca bir yılla daha vedalaştık. Hepimiz gözyaşlarımız, sevinçlerimiz, üzüntülerimiz ve heyecanlarımızla yüklü 2015 yılı yerini 2016’ya bıraktı.

Yılbaşı gecesi saatler 23:59’u vurduğunda farklı duygular içine girdik. Her şey o geceden sonra bir değişime uğrayacaktır çünkü. Üzüntüler, mutluluklar, akılda kalanlar hep o yılla özdeşleşecektir. Tıpkı masallardaki sihirli geceler gibi, sihirli değneğin değmesini bekleriz, hayal ederiz.

Oysa ki her akşam aynı saati defalarca kez yaşamamıza rağmen. Neden? Yılbaşı gecesinin bir milat kabul edilmesinden mi? Evet, aslında yılbaşı bir milattır denebilir.

Nasıl bir milat olmasın ki? Birçok şeyin başlangıcı aynı zamanda birçok şeyin de son buluşu, başlangıç ve bitişin buluştuğu noktadır yılbaşı.

Bir milattır, çünkü Dünyamız dünyanın etrafında yeni bir tura başlayacaktır, 365 gün sürecek bu turda kim bilir nelerle karşılaşacaktır.

Bir milattır, çünkü yaptığımız tüm yanlışların bir daha yapılmayacağına dair verdiğimiz sözün son dakikalarıdır.

Bir milattır, çünkü başka bir boyuta geçiş başka başka yaşamlara yelken açıştır. Tüm insanlığın bir yıl daha yaşlanması, bir bebeğin ise kocaman ömrünün ilk yaşıdır, ilk öğretileridir.

Çocukların hayallerindeki Noel baba gelecek ve torbasından bu yıl bizler için neler çıkaracak dersiniz? Payımıza neler düşecek bilinmez. Ama şunu söylemeliyim ki hayatı kendi kadrajımızdan güzel görmek, olumlu düşünmek, inadına gülmek, inadına sevmek de gizlidir belki de tüm mutluluklar. Bu şekilde belki de payımıza çok güzel hediyeler düşecektir.

Dilerim hayatınız siyah rengin hiç uğramadığı, gök kuşağının tüm renkleriyle bezensin. Dilerim kapınızı hep mutluluklar çalsın. Noel Baba’nın torbasından bu yıl sizler için gönlünüzdeki her türlü dileği gerçekleştirecek hediyeler çıksın. 2016 yılı en güzel günleri getirsin…

Dünyamıza huzur ve sağlıklı güzel günler nasip olsun…

Comments

comments

Yazar Hakkında

Münevver Şenol Akbaş

YAŞAM BÖLÜMÜ YAZARI | 1974 Adana doğumlu olup ilk ve orta öğrenimimi Adana, lise öğrenimimi Adapazarı’nda bitirdikten sonra, Üniversite Eğitimimi Konya Selçuk Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladım. Renkli kişilikleri seviyor ve yaşamıma renk katanlarla bir arada olmanın verdiği mutluluktan dolayı burada olmak ve sizlerle yazılarımı paylaşmak istiyorum. 12 yıldır süren bir evliliğim ve bu evliliğimden dünyaya gelen dünyalar tatlısı Başar adında bir oğlum, Sevgi adında bir kızım var. Dolayısıyla hayatta başarılı olmayı ve sevgi dolu yaşamayı hep ilke edindim kendime. Eşimle birlikte kurduğumuz bir sigorta acenteliğimiz bulunmakta ve oğlumu dünyaya getirene kadar kendi acentemizde sigortacı olarak görev yapmaktaydım. Kızımın hamilelik dönemi ağır geçtiği için çalışmaya ara verdim. Şu anda en mukaddes meslek olan annelik görevini idame ettirmeye çalışıyorum ve gezmeye bayılıyorum. Gezdiğim yerleri ve ayrıca içimden geçen her şeyi yazıya aktarmak zevklerim arasında. Şimdiye kadar da yazdıklarımı sosyal medyada paylaştığım zaman beğenildiğini fark edince bir kez daha perçinlenen yazma isteğim, yolumu aranıza düşürdüğü içinde mutluyum. Özel olarak ilgilendiğim bir başka konu da fotoğrafçılık. Bu konuda da ufak çapta çalışmalarım mevcut.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir