TUVALET EĞİTİMİ

Merhaba; Sevgili arkadaşım Ceyda’nın minik kızı Zeynep koca kız olmuş ve tuvalet alışkanlığı kazanmış. Bu haberi bu sabah okur okumaz Demir’in tuvalet düzeni için yaptığımız o muazzam çalışmalar geldi aklıma diyeceğim ama haksızlık etmiş olurum. Demir’e tuvalet alışkanlığını kazandıracağımız dönem ben çalışan bir anne olduğum için Demir anaokulunu gidiyordu ve Opet’in Sunum Günü olacaktı. bu sunum gününde Tuvalet eğitimi ile ilgili bir çizgi film seyrettirmişler. bu çizgi filmden sonra Demir bezini çıkarttırmış ve o gün hep tuvalete gitmek istediğini söylemiş.

imagesAkşam bana öğretmenleri size bir süprizimiz var deyince çok şaşırdım. Eve gidip yemek yedik derken Demir oyun odasına geçti ve oyuncakları ile oynamaya başladı sonra bir ses “Anne tuvaletim geldi” aman Allahım bu cümleyi gerçekten duymuş olabilir miyim? Evet evet duydum hemen beraber Tuvalete gittik çizgi filmi bu esnada anlattı Demir. Sonra gece altını bağlamak istedim ama kabul etmedi ve çok sorunsuz bir gece geçirdik.

O günden sonra Demirin hiç beze gereksinimi olmadı. Opet’in Tuvalet Eğitimi Çizgi Filmi’ni sizlerle de paylaşmak isterim. Belki yararı olabilir.

Sevgiler

Biricik

Aşağıdaki Linkte Çizgi Filmi Bulabilirsiniz…

OPET TUVALET EĞİTİMİ ÇİZGİ FİLMİ

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. ceyda

    Bizim de evde ve okulda bezini kendi kendine çıkarıp çöpe atmasıyla başladı maceramız. “Anne çişim geldi” cümlesini hiç bu kadar ani duyacağımı tahmin etmemiştim.

    Yanıt

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir