Acil Aşk Aranıyor

Herkese merhaba,

Bugün sizlere çok hoş, çok dinamik, çok da sıcak bir diziden bahsetmek istiyorum. Show Tv’de Pazar geceleri yayınlanan “Acil Aşk Aranıyor” dizisinden.

Dizi de oldukça ilgi gören iki konu ele alınmış. “Aşk” ve “Hastane”. Biliyorsunuz daha öncede hastanede geçen aşkla ilgili hem Türk hem de yabancı diziler vardı. Bu dizinin onlardan farklı yönü bunu bir komedi içinde bizlere sunması. Hastalar bile öyle kötü olaylar yaşamıyorlar, genelde komik olaylar başlarından geçiyor. İlk çekimlere başlandığında, dizinin oyuncuları da konusu da farklıymış. İyi ki de değiştirmişler. Gün içinde o kadar çok üzücü ve sıkıcı olayla karşılaşıyoruz ki, kısacık zamanda kendi kendimize kalıp televizyon izlemek istediğimizde de yine aynı tarz olaylar görmek içimizi sıkıyor.

Gelelim dizimizin kısa bir tanıtımına;

acil_a_k_aran_yor_dizisi

Dizinin yapımcısı Fatih Aksoy, yönetmen ise  Barış Kırımşelioğlu.

Dizinin başrol oyuncuları ve karakterleri ise şöyle;

acil1

Serhat Doğan (Esas oğlan yakışıklı, karizmatik doktor Sinan), Duygu Yetiş (Henüz yeni mezun olmuş, sakar, patavatsız genç doktor Nisa), Rojda Demirer (Akıllı, bilgili, samimi, Sinan’ın ablası doktor Ayla), Tamer Tıraşoğlu (Aslında duygusal ama sert görünüşlü doktor Berzan) ve Gökhan Soylu (Acil Servisin şefi, eşinden yeni boşanmış ve kızının bu dönemi en kolay şekilde atlatması için elinden geleni yapan doktor Murat)

acilservis190220151

Dizide oyuncular genel olarak iyi bir performans sergiliyor, ancak zaman zaman eğlendirmek adına yapmacık bir görüntü oluşturuyor. Gülümserken, birden kızgın birine dönüşmeler, çekimser bir yapı sergilerken birden patavatsızlık yapmalar gibi. Sadece yakında oluştuğuna şahit olacağımız aşklar işlenmiyor dizide. Hastaneye gelen hastalar da komik bir ifadeyle anlatıyorlar. Acil servis bu kadar matrak bir yer mi, doktor saatlerce bir hastayla uğraşacak kadar bol zamana nasıl sahip oluyor diye de sorguluyorsunuz kendinizi. Sonra benim yaptığım gibi “Amannn boşver komik işte” diye geçiştiriyor olabilirsiniz bu durumu. 🙂

acil-ask-araniyor-dizisi2

Doktor Sinan ile doktor Nisa başta garip tesadüfler zinciri ile birbirlerine sinir olmuşlardı dizinin başında ama kader ağlarını örüp onları hem aynı apartmanda komşu olarak hem de aynı hastanenin acil servisinde karşılaştırdı. Hem de birbirleriyle çalışmak zorunda bırakılarak. Nisa gibi patavatsız ve sakar birine katlanmak çok zor Sinan için. Bol bol da fırçalıyor Nisa’yı. Bu da yetmedi Sinan’ın deli dolu ama bir o kadar iyi doktor olan ablası da hastane kadrosuna katıldı. Bu iki kadınla Sinan’ın hayatı çok zor geçiyor.

acil-ask-araniyor

acil_ask

Yukarıda gördüğünüz maskeli Tıp Bayramı kutlamasından sonra ikilimiz arasında bir çokşey değişecek gibi. Birbirlerini tanımamışlardı o sahnede, bu da çok inandırıcı değil ama dizinin senaristleri böyle uygun görmüşler herhalde. Bakalım önümüzdeki günlerde neler yaşanacak ikili arasında.

acil

Dizi reyting sıralamalarında çok iyi bir yerde değil ama sanırım onlar çekerken oldukça eğleniyorlar. Yazının başında da belirttiğim gibi, insanı sıkmadan televizyon karşısında geçirilen zamanı eğlenceli hale getiriyor. Sadece bu nedenle bile seyredilebilir diye düşünüyorum.

Sevgiyle ve sağlıklı kalın.

Not: Resimler internetten alıntıdır.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir