Alacakaranlık Bir Sabaha “Günaydın” Demek…

ist

Merhaba;

Bu sabah çok erken bir saate uyandım. Gün henüz ağarmamıştı. Hiç yapmadığım bir şey yaptım kendime bir fincan çay hazırladım ve camın önündeki kanepeye oturdum. Dışarıyı seyretmeye başladım. Şehir uyuyordu, bense hiç olmadığım kadar uyanıktım. Aklımdan düşünceler, nedenler, niçinler geziyordu. Sonra bu gün yapmam gerekenler bir yandan nerden başlamalıyım öbür yandan derken, karşı ki pastanenin ışıkları yandı. Soğuk havayı ciğerlerinde ısıtan garson yeni güne hazırlamaya başladı pastaneyi.

Sonra bir ışık o binadan, bir ışık bu binadan, derken henüz aydınlanmamış gökyüzüne uyanıyordu şehir. Her evde başka bir telaş ve perdeye yansıyan hayatlar vardı. Bir an düşündüm karanlıkta kavuştuğumuz evimize, karanlıkta veda ediyor olmanın yorgunluğu muydu acaba bizi günü iliklerimize kadar yaşamaktan alıkoyan.

Gün ağarmadan cadde hareketlendi otobüslerin geliş aralıkları çoğaldı. Sokaklar insanlarla dolmaya başladı. Evlerinin sıcaklığında kahvaltı edemeyenler karşı pastanenin önünde, otobüs beklerken gelen o mis kokunun büyüsüne kapılıp, ellerinde küçücük bir kese kağıdı, akılda bir bardak çayla sıcacık poğaçaları yeme düşüncesi ile alelacele işlerinin yolunu tutular.

Bense şehri seyretmeye ve içimdeki sesle sohbetime öyle dalmışım ki tam arkamdan gelen annecim günaydın sesine ilk defa irkildim. Sonra arkamı döndüm çok kısa bir süre oğluma baktım ve uyku kokusunun o dayanılmaz hafifliğini içime çektim. O koku beni kendime getirdi ve bende tüm şehir gibi alacakaranlık bir sabaha “günaydın” diyerek başladım.

Kapıdan çıkarken, gün geceye kavuşuncaya dek, nedenlerimi, niçinleri mi evimin güvenli duvarlarına duvarlarında bıraktım. Tam o sırada aklıma okuduğum bir iki satır geldi.

“Tekrarı yoktur bazı şeylerin: Hayat gibi, Aşk gibi, Ömür gibi…. Bugün gibi,”

Günü kaybetmediğiniz, hayatı yaşadım diyerek noktalayacağınız sabahlara uyanmak dileği ile…

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir