Aşk ‘a Temizlik Yaparak Heyecan Katın

Merhaba; Aşk ve Temizliğin ne ilgisi var? Bu ne garip eşleşme diyenlerinizin olduğunu duyar gibiyim ama sözlerime bir göz attığınızda aşkın temizlik hallerinin ilişkinizi ne kadar canlandırabileceğini göreceksiniz.

İnsanlar yaşamlarının üçte birini uyuyarak geçirirler. Bir başka değişle 23 yıl uyurlar. Bu zaman dilimine dinlenme ve partnerimizle geçirdiğimiz mutlu anları da ilave edersek ömrümüzün uzun bir kısmını yatak odamızda geçirdiğimizi gözlemleyebiliriz. O zaman ömrümüzün bu kadar uzun bir zamanına ev sahipliği yapan odalarımıza daha özenli yaklaşma kararını hemen alıyor olmamız hiç fena fikir olmaz.

Öncelikle bilim adamlarının da kabul ettiği bir bilgiyi içselleştirelim. Her eşyanın bir enerjisi vardır. Bu enerjilerin doğru şekilde kullanımı bizlere yaşam enerjisi dengesinin oluşumunda destek olur. Günümüzde sıkça ismini duyduğumuz bu akımın 5000 yıllık geçmişi olan ismi pek çoğumuz tarafından bilinen Feng Shui’dir. Feng Shui öğretisinin, insanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarını düzenleme yöntemi olduğuna ve böylece daha sağlıklı yaşanılıp, mutlu ilişkiler kurulacağına, kişisel gelişimden kariyerimizi geliştirip kazanç artırımı sağlanabileceğine inanılır.

Foto: www.bedroompedia.com
Foto: www.bedroompedia.com

Feng Shui olarak adlandırılan bu Çin öğretisinin kendi enerjimiz ile eşyaların enerjisini birleştirip istediğimiz pozitif enerji ortamında daha başarılı, daha mutlu, sağlıklı ve ilişkilerinde istediği enerjiler yakalayacağına inanılır. İnanmak başarmanın yarısı ise denemekte fayda var. 🙂

O zaman nereden başlamalı sorusunu duyar gibiyim?

 • Öncelikle yatak odanızı tanıyın. Yönler çok önemlidir.

(Zaten yönünü bilmeden yatılır mı? Sonra her gün solumdan kalktım hissi ile uyanırsınız mazallahhh…)

 • Odanızın yönünü bulmak için pusula kullanın.

(Nevresimin yönü ile yorganın yönünü tutturmak için ilmi çalışmalar yapan bizlere göre pusula bir devrim niteliğinde olsa da bu yola baş koyduk, alışveriş listesine pusulayı da bir zahmet ekleyiverelim…)

 • Yatağınız yatak odası kapısının tam karşısında ise yatağınızın yönünü odanızın Güneybatı kısmına gelecek şekilde yerleştirin.

(Şartları zorlayın hanımlar, biz değil miyiz tatile giderken gardrobun yarısını küçücük bir valize sığdıran. Bir yatağın yönünü mü değiştiremeyeceğiz.)

 • Bazalı yatak kullanıyorsanız, bazının altını boşaltın. Yatağınızın altındaki yoğun enerji her an sizinle enerji değişimi içinde olacaktır.

(Geldik itiraf saatine. Lise yıllarında en sevdiğiniz pantolon, iki yıl önce aldığınız giymezsem hediye ederim dediğiniz kazak, moda kendini tekrar ediyor dediğiniz kıyafetlerinizle vedalaşma vakti geldi. Partnerinle enerjiyi mi tercih edersin içine girebilme ihtimalini sevdiğin pantolonu mu? Atın anacım onları da. :))

 • Yatak odanızda, yaşam alanınızda bulunan dolapları mümkünse başka odaya taşıyın.

(Evet, imkansızı ister gibi olduk ama yeni moda giyinme odası da azımsanamayacak kadar fazla. Varsa bir boş oda çıkarıverin üzerinize gelen dolapları odanızdan. Hem maazallah deprem, meprem olur üzerinize geliverir. Feng’i dinliyoruz bugün…)

 • Yatak odanızda bitki bulundurmayın.

(Yatak odanızda tek bir çiçek olmalı o da sizsiniz.)

 • Yatak odanızın ışık almasını sağlayın, kalın ve tam karanlık yapan perdeler kullanmayın.

(Yatak odanızda hafif gecenin ışıklarını içeri alsın siz de bu romantik ışıkların keyfini çıkarın.)

 • Yatağınızda metal aksesuar ya da tamamı metal malzemedense oluşan statik enerji size yansıyacağından ağaç malzemeden yapılmış bir mobilyayı tercih edin.
 • Yatağınızın ucunda kesinlikle ayna olmamasına özen gösterin. Ayna isteniyorsa kapı arkasına takılmalı veya ayaklı boy anası kullanılmalı geceleri üzeri örtülmelidir.
 • Yatak odanızda her zaman müzik olsun. Sabahları çalar saatle uyanın mümkünse zil sesi yerine müzik sesi yükleyin ve güne daha pozitif uyanın.
 • Odanızda kesinlikle cep telefonu bulundurmayın. Cep telefonun yaymış olduğu enerji hem uyku kalitenizi hem de yaşam enerjinizi etkileyecektir.
 • Odanızda televizyon bulunuyorsa kumandadan değil prizinden çekerek kapatın.
 • Odanızda sarı ve tonlarını kullanın. Özel ve sıcak geçirmek istediğiniz anlar için en uyarıcı renk olan kırmızı aksesuarları ve nevresimleri de bulundurmayı unutmayın.
 • Yatağınızı kesinlikle misafirlerinizle paylaşmayın. Yatağınız sizin ve partnerinizin enerjisini taşır ve bu enerjinin kesinlikle bir başka enerji ile karışmasına izin vermeyin.
 • Yatak odanızda ilaç bulundurmayın.
 • Sevmediğiniz ya da içinizin ısınmadığı hediyeleri yatak odanızdan çıkarın. Sadece gerçekten çok sevdiğiniz eşya, renk ve kumaşlar ile yaşayın odanızda. Yatak odanız sadece size ve sevdiğiniz insana ait olsun.
 • Yatak başucunuza da aydınlatma için aplikler koyun.
 • Yatak başlığınız yumuşak bir malzeme olsun. Dokunduğunuzda size soğukluk hissi vermesin.

Giderek küçülen evlerimizde bunları uygulayabilecek bir yatak odası uygulanması çok kolay olmayacaktır. Ama yine de birçok maddeyi uygulayabilirsek muhakkak enerjimiz yükselecek ve daha dinç ve mutlu güne başlayacağız.

Haydi, şimdi odalarımızı bu bildiklerimizle bir kere daha düzenlemek için kolları sıvayalım.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir