Bir Anne Giderse Birçok Hayat Etkilenir

Merhaba,

Hatırlarsanız, 15 gün önceki yazımda sizlere Gönül İşleri isimli dizinin yakında ekranlarda olacağını söylemiştim. Geçen hafta STAR’da yayına giren dizi, TMC Film yapımı. Ünlü oyuncuların yer aldığı dizide, anneleri tarafından küçük  yaşta terk edilen üç kız kardeşin yaşadıkları anlatılıyor. Pazar günleri Star TV’de yayınlanacak dizi vazgeçilmezleriniz arasında olacak gibi görünüyor.

kardes

Dizide evin en büyük kızı Servet (Bennu Yıldırımlar), evli ancak eşiyle arasında problemler yaşıyor. Evlilikleri boyunca, eşi Yılmaz (Timuçin Esen) çocuk istemiş ancak Servet’in kız kardeşlerine küçük yaşta annelik yapması nedeniyle yaşadığı psikolojik etkiyle bu isteğine kavuşamamış. Gençliğinde futbolcu olan, ancak sonradan yaşadığı sakatlık nedeniyle futbolu bırakan Yılmaz, eski günlerini özlüyor. Kayınpederi tarafından hiç istenmemiş, yerden yere vurulan olan bu adam, yine de baldızları ve eşini mutlu etmek için çabalıyor. Ancak kavgalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bu arada sürpriz bir şekilde hamile olduğunu öğrenen Servet, kız kardeşinin düğününde eşinin onu patronuyla aldattığını öğrenince yıkılıyor.

servet

Servet, gelinlerin ve düğünlerin hayata mutluluk kattığına çok küçük yaşta kardeşleriyle sokağa çıkıp yolunu kaybettiğinde karşılaştığı bir gelin ve onların düğünlerinde yaşanan mutlulukla inanmış. Kendine bu işi seçmiş bir evlilik organizasyonu şirketin de çalışıyor.

saadet

Ortanca kardeş, Saadet (Selma Ergeç), bir pırlanta firmasında çalışıyor. Firma da patronun en güvendiği eleman olamasına karşın, aslında bir çocuk masumiyetinde hatta saf denebilecek kadar iyi bir kız. Bir gün bir adamla tanışıp aşık oluyor. Kendisini zengin bir iş adamı olarak tanıtan Asrın (Fırat Çelik) aslında azılı bir hırsız. Bütün amacı Saadetin çalıştığı kuyumcuyu soymak. Bunun için de, Saadet’in anahtarlarının bir kopyasını çıkartıyor ve  gün olarak da düğün günlerini seçiyor. Zavallı Saadet geleceğinden umutlu beklerken polisler düğünü basıyor. O hala bunun bir şaka olduğunu sansa da, eşinin suç ortağı olarak yakalanıp götürülüyor.

saadetpolis

Sevda (Sinem Kobal) en küçük kız kardeş.  O iki ablasından da çok farklı bir kişilik. Saadet tarafından özel bir üniversite de Hukuk okutuluyor. Çalışmayı çok seven bir öğrenci değil. Bütün amacı zengin bir koca bularak bu yaşadığı hayattan kurtulmak. Okuldaki asistanlardan birini baştan çıkarıyor ve sınavlarda ondan aldığı kopya ile geçiyor. Yine aynı okulda okuduğu, zengin bir ailenin oğlu olan Tibet (Kaan Yılmaz) ile birlikte. Tibet’in otoriter ve güçlü annesine yaranabilmek adına her türlü davranışını görmezden geliyor. Ancak düğünün sonunda yaşanan tatsız olay gözden çıkarılmasına neden oluyor.

sevda

Dizinin 2. bölüm fragmanı yayınlandı. Sevda hatalarının bedelini okuldan atılarak  öderken, Saadet yaşadığı hayal kırıklığıyla ne yapacağını bilmez halde. Servet ise, kimin yarasını nasıl saracağını bilemiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=eLFkAf7AQ14&list=UUDNTO8bVWsykUMNnvRifoAg

Dizi de beni en çok etkileyen karakter Servet oldu. Düşünsenize anneniz bir gün hiç bir şey sormadan, arkasına bile dönüp bakmadan gidiyor ve siz hem babanıza hem de iki küçük kardeşinize bakmak zorundasınız. Kendi yaranızı sarmaya vakit bulamadan hayatın yükü omuzlarınıza biniyor. Daha oniki yaşındasınız. Babanızın istemediği bir adama aşık olup onunla evleniyorsunuz. Siz hep destek olmuşken, küçücük yaşta annenizin görevlerini üstlenmişken, bir gün bile of dememişken, babanız sanki bir gün ayrılıp “Sen haklıymışsın” demenizi bekliyor. Kardeşlerinizden biri yaralanmaya çok müsait, öyle temiz kalpli ki…  Onu hep korumalısınız. Bir diğeri onun için yaptığınız her şeye rağmen hep memnuniyetsiz, hep bir havalarda. Siz onlara annelik yapmaktan, kendi çocuklarınıza anne olabilecek cesareti bulamıyorsunuz.

Dizinin ilk başlarında yaptıkları bir düğün organizasyonunda, gelin kaçınca onu bulup annesiyle ilgili konuşma yaptığı sahne, yaşadıklarını çok güzel özetliyor.

selmaergec
Bu arada Saadet’in gelinliğini sizlerle paylaşmadan edemedim. Çok güzel.

Bu dizi tutacak eminim. Diziyi seyrederken kendinizi içinde hissedeceksiniz. Böyle hayal kırıklıkları ve mutsuzlukları kimsenin yaşamamasını dilerim.

Dostçakalın,

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir