Çekiliş! Devrim Atılkan ve Sihirli 40 Hafta Kitabı

Merhabalar Bu hafta sizlere bir yazarı ve kitabını tanıtacağım. Aslında sadece yazar değil aynı zamanda anne ve girişimci bir iş kadın. Bu haftaki konuğumuz Devrim Şahin Atılkan ve kitabı Sihirli 40 Hafta. Devrim Hanımla kısa bir röportaj yaptık, bakalım neler konuşmuşuz. 🙂

Devrim Atakan

1. Devrim Şahin Atılkan kimdir? Kısaca bizlerle paylaşır mısınız?

Devrim iki prensesin annesi. Kendi halinde, bulunduğu yer ve zamanda fark yaratmaya çalışan biri. Devrim Şahin gözü kara. Biraz fevri. Çocukları için her şeyi göze alabilecek kadar cesur. Annesinin yanına geldiğinde anne kuzusu. Babasının yanına geldiğinde babasının prenses kızı. Devrim Şahin Atılkan evinin kadını. Herkes gibi çamaşır asıp, toplar, yemek, bulaşık, çocuklar vs. Haftada bir komşu günü var. (“Ne mutlu gün yapabilecek komşularım var.” diyor) Girişimci, yazar, Çanakkale’de ilk anne çocuk oyun sınıfı kurucusu, Lions Quest: 2-5 yaş okul öncesi ‘Yaşam Becerileri Eğitmeni’*, Muhtar azalığı ile siyasete ufak bir giriş yapmış, tayin sebebiyle istifa edip ayrılmış. Yaratıcı Drama Lideri programı öğrencisi**, bir de Türkiye’nin ilk ve tek sertifikalı kehribar markası VeraZeyn’in kurucusu.

2. Sihirli 40 Hafta kitabının oluşmasına nasıl karar verdiniz?

Hastanede karar verdim. Bu bölümü kitaba da aktardım ve tüm okurlarım “Gözyaşlarımızı tutamadık o satırları okurken.” diye geri dönüş yaptılar. Detaylar kitapta, 34. Hafta. “Kızıma Mektup” bölümünde.

Kısaca bu kitabı yazmaya karar verme anım; Bebeğimin hareketlerini hissetmediğim 24 saat ve sonrasında hastaneye gidişim. Doktorlarında bebeğin kalp sesini duymaması. “Eğer bebeğim doğurtulmak zorunda kalırsa ne yaparım Allah’ım?” diye düşünürken beterin beteri varmış hikayesi. Doğurtulmak zorunda kalırsa hastanede boş kuvöz olmaması. Ve başka bir hastaneye nakil için transport kuvözde olmaması. İşte Sihirli 40 Hafta’yı yazmaya karar verdiğim an. Şimdi 10 yaşında olan ilk kızım Elif’e hamileliğimin en kötü günüydü benim için. Eğer doğurtulmak zorunda kalsaydı Elif; bu bebeğin ölüm fermanı olacaktı aynı zamanda. Ve sebebi sadece bir alet eksikliği olacaktı. O an dedim ki; “Bir gün bir kitap yazacağım ve bu kitabın geliri ile hastaneye kuvöz alacağım. Bir bebeğin canı bir alet eksikliği yüzünden son bulmamalı.” Gönlümden-beynimden geçen tek düşünce buydu.

Sihirli40.Hafta

3. Kitabın içinde alanlarında uzman, çok değerli isimlerinde aktarımları var. Bu isimleri bir araya getirmek aklınıza nerden geldi?

Kayahan’ın çok sevdiğim bir sözü vardır. “Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz.” Sihirli 40 Hafta’da bir sevgi yolu aslında. Ben o kitapta hamilelik döneminde merak ettiğim ama cevabını bulamadığım detay soruları araştırıp cevaplarını aktardım aslında. Ama bu cevapları bilirkişilerin ağzından aktarmak yerine; bizzat işin uzmanı kendi kalemiyle yer alsın istedim. Kitabın amacını ve içeriğini paylaştığımda ise hepsi destek verdi. Hepsi alanında uzman, güzel kalpli hanımefendi kadınlar. Ebe Asude Oflaz, Sanatçı- Aroma terapist Ayşe Tolga, Doğal Taşlar konusunda kitabı olan yazar Nilgün Sözer ve kitabın kapağını çizen illüstratör Esra İlter Demirbilek.

4. Sihirli 40 hafta kitabı geliri ile bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor. Bu sosyal sorumluluk projesini bizlerle paylaşabilir misiniz?

Bu kitabın yazar-çizer geliri ile hastanelerin yeni doğan birimlerinin ihtiyaçları karşılanıyor. İlk bağışımızı geçen sene Çanakkale Araştırma Hastanesi-yeni doğan birimine yaptık. Kısmetse sırada diğer ihtiyaç sahibi hastaneler var.

5. Kitap okumak kadar yazmanın da bir tutku olduğunu düşünüyorum. Siz de bu tutkunun sihrine kapılıp ikinci bir kitap yazmayı düşünüyor musunuz?

Yazmak gerçekten bir tutku. Kimse beni gece uykumdan kaldıramaz. Ama kelimeler aklımdan akmaya başlayınca, parmaklarım klavye aramaya başlıyor. Gece çok kalmışlığım vardır. Sabah ezanlarına kadar yazmak ayrı bir keyif. İkinci kitabım hazır aslında. “Sihirli 40 Gün” Lohusalık dönemini anlattıyorum. Kısmetse son düzeltmeler kaldı. Bir senedir araya giren işler yüzünden ertelendikçe ertelendi düzeltme işim. Ardından da “Sihirli 40 Ay” gelecek. Bebek anne karnında 16.haftada duymaya başlıyor ya. İletişim kurulmaya ilk günden başlanıyor aslında ama hamileliğin son 4 ayı + bebeğin 0-36 ay dönemi önemli. İletişim kurma üzerine bir kitap olacak. Bu üçlemeyi tamamlayacak ömrüm olur inşallah.

Devrim hanıma bu hoş sohbeti için teşekkür ediyorum. Gelelim hediyemize:)

Hediye Kitap Çekilişi:

Devrim Şahin Atılkan’ın Sihirli 40 hafta kitabını bir Biricik Dünyam okuruna/takipçisine adına imzalı olarak hediye ediyoruz.

Kitabı Kazanmak İçin Yapmanız Gerekenler:

1. BiricikDunyam.com email bültenine üye olmak. Sağ sütunun en üstünde “Bültenimize Üye Olun” kısmında emailinizi bırakarak üye olabilirsiniz.

2. Biricik Dünyam Facebook sayfasını beğenmek https://www.facebook.com/biricik1dunyam?ref=br_rs. Sayfayı hangi isimle beğendiğinizi yoruma yazmayı unutmayın.

3. Biricik Dünyam İnstagram hesabını takip ermek “instagram.com/biricikdunyam”

4. Bu yazının altına yukarıdaki 3 şartı sağlayarak katıldığınızı belirten bir yorum bırakmak.

Çekiliş detayları:

Çekilişe katılım bu yazının yayınlandığı tarihte başlayıp 11:05.2015 saat 08:45 –  18.05.2015  Türkiye Saati ile 23:59 da son bulacaktır. Bu tarih ve saatten sonra yorum bırakanların katılımları kabul edilmeyecektir.

Katılım süresi sonrasında bir talihli okuyucumuz random.org’dan belirlenecek ve talihliler çekiliş bitiş tarihinin ertesi günü bu yazının altına yorum bırakılarak açıklanacaktır.

Herkese bol şans,

Bol okumalı, güzel günleriniz olsun

* http://lionsquest-tr.com/Table/Programlar/2-5-Okul-Oncesi/
** http://www.olusumdrama.com/default.aspx?pid=48392

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

1 Yorum

 1. Aylan

  Selamlar;

  Harika bir kitap umarım bana çıkar. Bültene e-mail alanına girdiğim isimle üye oldum. Facebookta Aylan_oz olarak uzun zamandır takipçinizim.

  Yanıt
 2. Yelda

  Bülteninizi de, sosyal medyanızıda yelda_mld olarak takip ediyorum. Tekrar çıkıp girmeme gerek yoktur sanırım. 🙂 Çekilişte ben kazanırım umarım.

  Yanıt
 3. Geri İzleme: Çekiliş Sonuçlandı! Devrim Atılkan'ın Sihirli 40 Hafta Kitabını Kazananlar Belli Oldu... | Biricik Dünyam

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir