Delibal

Merhaba, bu ara pek çok filme gittim ve pek çoğunu da gerçekten beğendim. Bugün sizlere bahsedeceğim film ise Delibal. Filmin başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı romantik ve bir o kadarda duygusal bir film Delibal. İşin açıkçası ya ben çok etkilendim ya da sinemadaki seyirdaşlarımla pek sulu gözlü bir günümüzdeydik.

Filmin konusu aynı üniversitede okuyan ve birbirlerine büyük bir sevgi ve tutkuyla bağlı olan Barış ve Füsun’un aşklarını konu alan filmde Çağatay Ulusoy hem oyunculuğu hem de müzikal yetenekleriyle göz doldururken Leyla Lydia da hem oyunculuğu hem de seslendirdiği şarkıyla hem göze hem de kulağa hitap ediyor. Yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı filmin tüm oyuncuları ve kastı seçilen mekanlar hikayeyi çok destekliyordu.

Delibal
Delibal

Delibal filmindeki iki sahnede söylenen sözler beni çok etkiledi. Birincisi Füsun’un annesiyle sohbet ederken annesinin kendisine söylediği “Belki benim kadar mutlu olmazsın ama yüreğine yakışırsın.” idi. Bir aşk için belki bir anneden duyulabilecek en cesaretlendirici ve yüreklendirici cümleydi. İkincisi ise Barış’ın “Hayatın ne kadarını göze alırsan o kadarını yaşarsın.” cümlesiydi. Filmin atmosferi ve sahnenin yarattığı duygu yoğunluğundan mıdır? bilemem ama gerçekten etkilendim ve çok doğru bir cümle olduğunu düşündüm. Hayat işte göze alabildiğin kadar. Göze alabildiklerin, yaşadıkların ve yanına kalanlar mutlulukların oluyor.

Ben Delibal filmini izlemenizi öneririm. Ben filmde birbirini çok seven bir çift gördüm ve onların aşklarına inandım. Bir de severken detayları gözden kaçırmayın. Önemsemediğiniz ya da onun huyudur dediğiniz şeyler belki de önemle gözlemlemeniz gereken bir konuya dönüşebilir. O yüzden aşk güzel duyguları sevdiği kadar, özeni ve dikkati de hak eder duygusunu hissettiren bu film hafta sonu için sizlere güzel bir alternatif olabilir.

Filmin Künyesi

Vizyon Tarihi : 25 Aralık 2015

Yapımı : 2015 – Türkiye

Tür : Romantik

Süre : 115 Dakika

Yönetmen : Ali Bilgin

Oyuncular : Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia, Nazan Kesal, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan

Senaryo : Yıldırım Türker

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir