Ekim Ayında Vizyona Girecek Yerli Filmler

Herkese merhaba,

Ekim ayında vizyona girecek filmler yavaş yavaş belli olmaya başladı. İnşallah bu kış fırsat bulup sinemaya gidebilirim.

Bunlardan ilk ilgimi çeken, başrollerini Cansel Elçin ve Özge Özberk’in paylaştığı Evlenmeden Olmaz filmi. Filmin yönetmeni Yasemin Türkmenli. Birbirine aşık bir çiftin, erkeğin evlenme korkusu nedeniyle ayrılmaları sonucu, başlarına gelen komik zaman zaman da dramatik olayları ele alıyor. Film 2015 yapımı, aslında daha önce vizyonda olması düşünülüyordu ama olmadı.

evlenmeden olmaz

https://www.youtube.com/watch?v=d3CSOOXd7ks

Bir başka yerli yapımda, Caner Özyurtlu’nın yönettiği ve sevdiğim bir çok oyuncunun rol aldığı Yok Artık.  Erkan Kolçak Köstengil, Ceren Moray, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Demet Evgar, Algı Eke’nin başrollerini paylaştığı film tam bir komedi filmi. Bir taksicinin gözünden bir çok komik anı anlatılmaktadır.

yok artik

https://www.youtube.com/watch?v=f4ovGA6xbu0

Bunların dışında vizyona girecek diğer yerli yapımlardan bazıları ise şunlar:

Ayça Erturan ve Faik Ergin’in başrollerini paylaştıkları Aşk Nerede, 

asknerede

Zeki Demirkubuz, Şebnem Hassanisaughi’nin başrollerini paylaştıkları dram türünde, Bulantı,

bulanti

12 Eylül olaylarını anlatan, başrollerini İsmail Hacıoğlu, Turgut Atalay ve Barış Küçükgüler’in rol aldığı Kafes isimli yapımlar.

kafes

Korku filmi türünde bir yapım daha var Ekim’de vizyona girecek filmler içinde. Vesvese: Cin Tuzağı. İçinde aşk, ihanet, büyü ne ararsanız var. Okan Aydın, Duygu Yenilmez, Mustafa Ağdere filmin başrollerini paylaşıyor. Fragmanı tüyler ürpertiyor ama Türk yapımları olarak korku filmlerinde çok iyi değiliz. Bakalım bu film nasıl?

Diğer yapımlardan bazıları, Tuğba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun başrollerinde olduğu, arkadaşlıktan aşka dönüşen bir hikayeyi anlatan Dünyanın En Güzel Gülüşü, Fırat Tanış ve Ahmet Sarsılmaz’ın oynadığı Geniş : Aile Yapıştır,  Ali Sunal ve Hatice Şendil’in Hayat Öpücüğü, Ahmet Saraçoğlu ve Melih Selçuk’un O’nun Hikayesi filmleri.

Uğur Yücel, Sarp Apak ve Meltem Cumbul ve Sinem Kobal’ın oynadığı Yaktın Beni filmi de Ekimde vizyona girecek yerli yapımlardan. Sanırım Ekim ayında yerli film sevenler sinemaya doyacak.

İyi seyirler…

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir