Gezi Parkı

Gezi Parkı
Gezi Parkı

Uzun bir aradan sonra merhaba; Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Günlerdir sağlıklı haber alabilmek ve doğru değerlendirmeler yapabilmek için gelişmeleri takip ediyorum. Gözlemliyorum ki bu travmatik dönemi aşabilmek için milletçe hepimiz kenetlendik. Barış içini, huzur için, mizahı siper yapıp konuların üzerine gittik. İnandığımız değerleri korumak için çaba sarf ettik. Gördük ki Türkiye’de bir çok defalar haberlere konu olmuş rakip futbol takımı taraftarları bile kardeş oldular. Din, dil, ırk, ayırt etmeksizin, ötekileştirmeden birleştik. Tüm çabalar tek bir amaç içindi inandığın değere sahip çıkmak. Ve biz bu değerlere sahip çıktık. Geriye dönüp şu 20 günlük zaman dilimine bakınca ” Gezi Parkı ndan başlayıp, tüm Türkiye’ye yayılan demokrasi hareketini bende destekliyorum.” diyebilen bir birey olmaktan mutluluk duyuyorum.

Bu süreç dahilinde her yeri Gezi Parkı Kabul eden amacı demokratik haklarını savunmak olan genç arkadaşlarımın kenetlenmesi. Parkta yapılan piyano konseri, koroların seslendirdiği barış ve mizah yüklü şarkıları tek yürek seslendirmesi, imece çalışmayla çevre temizliği yapılması bana huzur ve geleceğe daha aydınlık bakmak için güç verdi. İnternet başında kaybolduğu iddia edilen apolitik Türk gençliğinin esasında bir yere gitmediği ve gerektiğinde bir amaç için nasıl kenetleneceğini görmek büyük bir gururdu.

Gezi Parkı sürecine yüce gönüllü Türk anneleri de eşi benzeri zor görülebilecek güven, sevgi ve destekle evlatlarının yanında durarak dünya kamuoyuna Türk Kadının farkını gösterdiler. Kendilerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Daha huzurlu, demokrat ve umut dolu yarınlara ulaşacağımıza inancım tam. Bu huzur ve inançla kaldığım yerden sizlerle hayatı paylaşmaya devam ediyor olacağım.

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir