Hatırla Gönül

Merhaba,

Geçen hafta başlayan bir diziyi yazmak istedim size. Pazar geceleri Star Tv’de yayınlanan “Hatırla Gönül” isimli dizide, bir çoğumuz çok sevdiği ve her oynadığı role hakkını verdiğine inandığım Gökçe Bahadır yer alıyor. Dizinin yönetmeni ise Gül Oğuz yapıyor ve senaryosunu Deniz Yeşilgün ve Esra Çetek yazıyor.

hatirla-gonul-dizisi-ne-zaman-baslayacak-2015

Konusuna gelince. Dizi başladığında , üzerinde paspal kıyafetlerle yolda yürüyen ve kendi kendine “Niye kim olduğumu hatırlamıyorum?” diye söylenerek giden bir kadın yani Gökçe Bahadır’ı görüyoruz. Sonra son model bir arabadan üzerinde takım elbisesi ile inen ve kıyafetlerini değiştiren bir adam görüyoruz. Görüntüler onların karı-koca olduğunu düşünmemizi sağlıyor. Dizi “4 ay önce” yazısı ile geçmişe döndüğünde, ne olup bittiğini nasıl anlayacağımızı düşünmeye başlıyoruz.

Külkedisinin hikayesi gibi bir hikaye çıkıyor karşımıza. Yetimhanede büyüyen, hemşire olduğu hastanenin sahibinin cerrah oğlunu kendine aşık eden Gönül’ü görüyoruz. Ona delice aşık olan hatta bu nedenle ailesini karşısına alan Tekin ise çekici olduğu kadar, sanki psikolojik rahatsızlıkları var gibi gözüken bir adam.

Tam düğün arifesinde bir kadın çıkıyor Gönül’ün karşısına ve nişanlısının çok tehlike olduğunu , kendisini dövdüğünü ve elinden zor kurtulduğunu söylüyor. Bir kaç gün sonra kadın balkondan düşerek ölünce de Gönül korkmaya başlıyor ve nişanlısıyla yüzleşmek istiyor. İlişkiye daha fazla devam edemeyeceğini söylediğinde de Tekin ile aralarında çıkan kavgada parmağı kırılıyor, darp alıyor ve Tekin’in kafasına vazo vurarak elinden kurtuluyor.

Ondan kaçarken yolu, çocuğunu bir saldırıda kaybetmiş Yusuf ile kesişiyor.

Gönül iki erkek arasında kalacaktır. Tutkulu aşklar arsında hafızasını yitirmiş bir kadın.

Daha fazla detaya girmeyeceğim, bu pazar izlemenizi tavsiye ediyorum. İkinci bölüm fragmanı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

http://www.startv.com.tr/dizi/hatirla-gonul/fragmanlar/sayfa/1/hatirla-gonul-2-bolum-fragmani

Mutlu seyirler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir