“Hayatımda Yenilikleri Yaparken; Kolaylıkla, Güvenle ve Toplumla Barış İçinde Yapabilirim. Güvendeyim”

Paralel sokağa geçmek için iki apartman arasındaki bahçe boşluğundan geçmeye çalışırken etrafta birkaç köpek görüyorum. Havlamıyorlar, zarar vereceklerini de düşünmüyorum ama huzursuz oluyorum. Her ihtimale karşı öteki sokağa geçmek için bahçesini kullanacağım apartmanın yüksek giriş katına birkaç basamak çıkarak giriyorum. Merdiven doğrudan mutfağa çıkıyor. Mutfağa girer girmez belli ki kadınlar arasındaki gün için hazırlanmış birçok tatlı tuzlu çeşidi var. Onlara bakarken ev sahibi bayan geliyor, kendisini tanımıyorum. Yüzünü çok hatırlamıyorum ama kumral ve 45 yaşlarında. Nedense benim mutfakta oluşumu hiç yadırgamıyor, ben ise ona köpeklerin dağılmasını beklediğimi anlatıyorum. Bana ikramlıklardan küçük bir tabak hazırlıyor. Her ne kadar istediğim yiyeceği tabağıma koymasa da tabağı elime alıyorum (Bu arada belirtmediğim için ne istediğimin ne istemediğimin farkında değil) O sırada birkaç bayan mutfağa açılan öteki kapıdan içeri giriyorlar. Dışarısı aydınlık. Onlar da varlığımı yadırgamıyor, ama bir tanesi gelip benim tabağımda yemek için gözüme kestirdiğim hamur işinin üst kısmını koparak gidiyor. Yine de ona bir şey demiyorum, sonuçta o evde davetsiz misafir olan benim.

Girdiğim yerden dışarı çıkıyorum, ama paralel sokağa geçmek için bu sefer bahçeyi kullanmıyorum. Geldiğim yönden ana caddeye çıkıyorum. Tam biraz ilerledikten sonra sesler duyup kafamı çeviriyorum. Girdiğim dairenin üst katındaki dairenin kocaman terasında (ki ev zaten iki katlı) liseli gençler kavgaya tutuşuyor. Bağırıp çağırıp birbirinin üzerine yürüyorlar. Benim olduğum caddede birkaç insan da kavgayı izliyor. İrkiliyorum ve muhtemelen kız meselesinden kaynaklandığı sonucunu çıkarıyorum. Yoluma devam ederken gençlerin artık evden dağıldığını, birbirlerini gruplar halinde sokakta kovaladığını ve kıstırmaya çalıştıklarını görüyorum. Onlarla karşılaşıp o hengamenin ortasında kalmam gerektiğini düşünürken amcamı (adı Taner) yerde bana sırtı dönük otururken görüyorum. Yanında yine yüzüne görmediğim başka bir kişi aynı şekilde oturuyor. Amcamı görünce sakın gençlerden ona bahsetmem gerektiğini, aksi takdirde onların gideceği yoldan gidip, gençlerle karşılaşabileceğini, başının derde girebileceğini düşünüyorum. Aklımda gençlere laf eder ve başına kötü bir şey gelir diye onu korumaya çalışıyorum. Sonra devam ediyorum, evin arka camından gençler bahçeye doğru hızlıca atlarken onlarla karşılaşıyorum, bir nebze aralarında kalıyorum ama sorun çıkmıyor.

Neşe…

bahçe geçişleri

Merhaba Neşe Hanım,

İnsan hayatında bazı geçiş zamanları vardır. Çocukluktan gençliğe geçiş, gençlikten orta yaşa, orta yaştan ileri ki olgun yaşlara, olgun yaşlardan hayatı tadında, keyfinde, kararında, coşkusunda, dinginliğinde vs… yaşamaya geçiş zamanları vardır. Bunlar bazen ürkütücü, bazen zor, bazen de anlamadan geçebilir. Her geçiş yaşamda yeni düzenlemeler, yeni yapılandırmalar gerektirecektir. Bunların farkında olursak çok rahatlıkla ve güvenle bu geçişleri sağlayabilirsiniz. Bu geçişlerde kestirme yollar bulabilir bu yolları kolaylıkla geçebilirsiniz.

Şu anda kaç yaşındasınız bilmiyorum ama gençlik yaşlarınızla şimdiki orta yaşa geçiş arasında sağlıklı ve güvenli geçişi yapmaya çalıştığınız bir döneme girmişsiniz. İstediğiniz ve hayal ettiğiniz bir yaşam alanı var ve siz o alana geçmek için kısa ve güvenli yollar arıyorsunuz. Bunu yaparken de bilinçaltınıza kayıt yapmış olduğunuz 45 yaş ve civarı kadını profilinizin dışına çıkmanız gerekiyor. Bu günlerde 45 yaş ve civarı kadınlar hakkında neler düşündüğünüzü bir kontrol edin, yazın bakalım. Bunlar sizin geçmiş de kaydettiğiniz bilgiler olacak. Sonrasında bu bilgilerin dışında siz nasıl olmak istiyorsunuz bunları düşünüp yazın. Yani ileri ki yaşlarınızda hayattan neler beklediğinizi ifade edip belirtmiş olacaksınız. Tabağınıza sizin isteyip istemediğiniz şeyler yerine sizin istedikleriniz konacak 🙂 bunun için neleri isteyip istemediğinizi belirtmeniz, farkına varmanız gerekiyor.

Bunları yaparken bilinçaltınız sizden; rüyadaki evin üst katında tartışan gençler kaç yaşlarındaysa o yaşlarınıza bakmanızı ve o yaşlarınızdaki iç çatışmalarınıza bakıp onlar arasındaki yani kendinizle çatışan taraflarınız arasındaki barışı sağlamanızı istiyor. Bu yaşlarınızda ki en önemli rol kahramanınız amcanız… Amcanızın fikirleriyle, size öğrettikleri ve sizin hayatınız üzerindeki etkilerini fark edin. Bu etkilerden şimdi özgürleşme zamanınız gelmiş. Şimdiden sonra ne yaparsanız amcanıza ihanet etmiş olmazsınız… Ya da istediklerinizi yaparsanız, kendinizi amcanıza ihanet etmiş mi hissedeceksiniz?

Sadece amcanızdan başka bir varlık ve kişilik olduğunuzu fark edin ve Neşe bu yaştan sonra neler ister, nasıl yaşamak ister bunları düşünün ve harekete geçirin. Rüyanızın sonunda da gördüğünüz gibi; bir şeylerin arasında kaldığınızı zannetseniz bile sorun çıkmadığını göreceksiniz.

İçinizdeki gerçek Neşe’yi ortaya çıkarın ve o nereye geçmek istiyorsa bunu her zaman güvenle yapabileceğini kendinize hatırlatın.

Bu geçiş sürecinde kendinize “Hayatımda Yenilikleri Yaparken; Kolaylıkla, Güvenle ve Toplumla Barış İçinde Yapabilirim. Güvendeyim” telkinini yapabilirsiniz.

Sevgiyle ve rüyalarla kalın…

Comments

comments

Yazar Hakkında

Servet Derya Değerli

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI ve RÜYA EĞİTMENİ | Bir gece ışıklarının kendiliğinden yanmasıyla uyandım. Rüyaların ve hayatın gösterdiği rehberliği takip ederek "Rehber Rüyalar" eğitimi aldım. Rüyalarda verilen mesajların eyleme geçirildiğinde, insanların hayatlarında önemli değişimlerin ve şifalanmaların olduğunu gözlemledim. Rüya Analizlerinin ardından danışanlarıma verdiği eylem planlarını, aldığım "KDT Uygulayıcılık" ve "Hipnoz" eğitimiyle zenginleştirerek çalışmalarıma devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Reiki Master, Access Enerji, EFT Eğitimleri ve çeşitli enerji uygulama eğitimleri aldım. "antalyabugun.com" internet gazetesinde köşe yazarlığı yaptım. Ardından "Ataşehir’de Gündem" yerel gazetesinde ve "İstanbuldan.com" haber sitesinde rüyalar ve yaşam üzerine köşe yazıları yazdım. Rüyalarının rehberliğine başvurarak, içine ayna tutmak ve aynada yansıyanları çözmek isteyenlere yol göstermek amacıyla 2012′de “Rüya Olumlama Kartları” çıkardım. Katıldığım radyo ve televizyon programlarında insanlara; işaretler doğru okunup hayata geçirildiğinde mucizeler olabileceğini anlattım. Şu an Ataşehir’de özel bir kişisel gelişim ve alan terapisi merkezinde çalışmalarımı sürdürüyorum.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir