Her Şey Seninle Başlar

Yazılarımı takip edenler bilir, kişisel gelişim kitabı okumayı ne kadar sevdiğimi. Bireysel gelişmişliğin Dünya üzerindeki her şeyi değiştirebileceğine inananlardanım ben. Onun için kişisel gelişime fazlasıyla önem veriyorum. Bugün sizlerle yine bir kişisel gelişim kitabını paylaşacağım. Kitap; Mümin Sekman’ın Her Şey Seninle Başlar isimli kitabı. Bugün sayfalarınıza bu kitap ile konuk olacağım.

hersey-seninle-baslarHer Şey Seninle Başlar

Kişisel gelişim uzmanları, kendimize dönmemiz, kendimizi tanımamız ve bu doğrultuda kararlar alarak, bu kararları istikrarlı bir şekilde, pes etmeden uygulayabilmemizi sağlamaya çalışmaktadırlar. Bir çeşit yol gösterici, yolumuzu aydınlatıcı rolünü üstlenmişlerdir. En azından ben böyle olduğunu düşünüyorum, çünkü benim için gerçekten de öyle.

Bu kitap kendimizi tanımamız için yazılmış bir rehber kitap aslında. Kendimize yolculuk yapmamıza vesile oluyor.

-Ben Kimim?

-Ne yapmak istiyorum?

-Neleri seviyorum?

-Amacım/hedefim ne?

-Hedefe giden yolda neler yapmalıyım?

şeklinde birçok soruyu kendimize sormamızı ve verdiğimiz cevaplar ışığında yolumuzu çizmemize yardımcı oluyor. Bazen bizim dışımızdaki etkenlerden dolayı çabalarımız boşa gidebiliyor. Böyle bir durumda ise, bir süre sonra şartlar değiştiğinde, hedeflerimizi de gözden geçirerek, yeni şartlara uygun hale getirip tekrardan harekete geçmemiz gerektiği konusu üzerinde duruluyor. Kişisel gelişimi seven ve önem verenlerin okuyabileceği bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Yazımı kitaptan birkaç alıntı ile sonlandırıyorum.

” Her sabah dünya yeniden kurulur! Her sabah şartlar yeniden oluşur. Her gece kader ihtimalleri yeniden düzenler. Dün yapılamayan bugün yapılabilir hale gelebilir. Bugün mümkün olan yarın olmayabilir. Her gün yeniden ihtimallere ‘yoklama çekmek’ gerekir.”

“Eğer sürekli geçmişimize bakarak yaşamamız istenseydi, gözlerimiz ensemizde olurdu! Geçmişteki başarısızlıklarımızın sürekli göz önünde olması gerekseydi, şakaklarımızda dikiz aynası olurdu! Akıl her şeyden üstün olmasaydı, vücuttaki en üst noktalara beyin konmazdı!”

“Dünyayı değiştirecek insanlar, onu değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olanlardır.”

Bol okumalı güzel günleriniz olsun.

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir