İDEAL KİLO MU? O DA NE?

Yaz geldi geçiyor. Siz de benim gibi ideal kilosuna hala kavuşamayanlardan mısınız? Ayyy kızlar nasıl olacak bu iş ideal_kilovalla bilmiyorum. İdeal kilo nedir? Bu kiloya ulaşmak bu akdar kolay mıdır ki? Herkesin dilinde bir ideal kilo kavramı var ama kimse anlamıyor bizi 🙂 Bu kiloya ulaşmak bazılarımız için o kadar da kolay olmayabiliyor, haksız mıyım?

Şaka bir yana, sağlıklı bir yaşam için ideal kiloda olmak lazım. Ne çok zayıf ne de çok şişman… Olması gereken ne ise o. Çok zayıflık da iyi değil çok şişman olmak da. Her ikisi de beraberinde bir çok sağlık sorununyu getiriyor. O yüzden orta nokta her zaman doğru yerdir diye düşünüyorum.

İDEAL KİLO NEDİR?

İdeal kilo; boyumuz ile orantılı olan kilomuzdur. ideal kilo hesaplama sağlıklı bir yaşam için önemlidir. Olmamız gerekenden daha fazla kiloya sahipsek bu hem fizyolojik hem de psikolojik olarak bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Şimanlığın boyutuna göre de değişebilir bu durum. Kimi durumlar evden çıkamaz hale geliyor insanlar. Kimi durumlar hastalıklardan kurtulamaz hale geliyor. Her şeyin başı sağlık olduğu için, sağlığımıza iyi bakmak zorundayız.

Aslına bakarsanız, çok zayıf olmak da bana göre güzel değil. Açıkcası çok zayıf insanların estetik durduğunu düşünmüyorum. Bir tabir var ya hani “Bir deri bir kemik” diye, işte aynen öyle bir durum yaratıyor fazla zayıf olmak da.

Başta sağlık olmak üzere, her konuda orta yolu bulsak, olması gerekeni yaşasak hayat ne kadar kolay olurdu değil mi?

Ama acaba o zaman bu kadar kolay bir yaşantıyı da sever miydik?

Sevgiler

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir