İki Avucunun Arasında

Eğer anneyseniz, mutluluğun, çocuğunuzun iki avucunun arasında olduğunu bilirsiniz. Yüzünüzü iki eliyle tutup sarıp okşadı mı, tamam!

Mutlu olmak aslında o kadar kolay ki, ama bunu görmek zor. Çok klişe bir laf var ya hani: “Anne olunca anlarsın.” diye. Annemin anneliğinde hala anlayamadığım yerler var ama konum o değil zaten.

çocukeli

Gerçekten anne olunca anladım; her sabah hala nefes alıyor olmanın ne kadar kıymetli olduğunu. Anne olunca anladım, güneşi görebiliyor olmanın ne büyük bir şans olduğunu. Anne olunca anladım, anneliğin üzerinde hiçbir duygunun olamayacağını.

ilk başlarda insan pek anlamıyor anneliği, anlamıyor bir insan yetiştirdiğini. Çünkü hareketsiz, konuşamıyor. Sadece yiyip içip pisleyen bir mekanizma var karşınızda. Ama zaman geçiyor, çocuğunuz da artık olup bitenin farkına varıyor. Anneliğin hem en güzel hem de en zor zamanlarına “Merhaba” diyorsunuz. Eğer görmeyi bilirseniz, inanın hayatınızda yaşayacağınız hiçbir şey ama hiçbir şey, bu kadar çok şeyi bir anda öğretemez size.

Onunla, güneşim doğuşunun ne kadar muhteşem olduğuna tanıklık edeceksiniz, aynı zamanda batışına da. Sizin hayatınızda hergün gördüğünüz, hatta o kadar çok kanıksayıp da bazen fark etmediğiniz şeylerin, O’nu nasıl heyecanlandırdığına tanık olduğunuz zaman, görmediğiniz şeyin aslında hayatınızda oluşunun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

o öğrendikçe, siz şaşıracaksınız, utanacaksınız. Nasıl bu kadar kör, nasıl bu kadar memnuniyetsiz olabilirim, nasıl hayatı bu kadar ıskalayabilirim, diye kendinize kızacaksınız. Ama onunla hergün yeni bir başlangıç yapacaksınız, hergün yeniden doğarcasına. Çünkü mutluluk; çocuğunuzun iki avucunun arasında …

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir