İkimizin Yerine

Merhaba;

21 Ekim’de vizyona giren ve vizyona girmeden önce konuşulmaya başlanan filme 24 Ekim Perşembe günü izleme fırsatı buldum. Serenay Sarıkaya’nın ilk sinema filmi olan İkimizin yerine filminde boşrolü Nejat İşler ile paylaşıyor. Yönetmenliğini Umur Turagay üstlendiği, senaryosunu Pınar Bulut’un yazdığı filmin kadrosunda Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Merve Çağıran, Aslı Bekiroğlu ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler yer alıyor.

İkimizin Yerine Filmi
İkimizin Yerine Filmi

 

İkimizin Yerine filminin konusu; Küçük bir kasabada yaşayan Çiçek ailesinin özellikle annesinin kendisine dayattığı hayat yaşayan ve Doğan ile tanışana kadar bu hayata mutsuzda olsa tek bir itirazda bulunmayan bir kızdır. Edebiyat öğretmeni olan Doğan’a ilk görüşte aşık olan Çiçek için hayat bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Doğan, Çiçeğin ilgisine uzun süre dirense de, Çiçek’ten uzak duramaz. Çiçek ile Doğanın aşkı kendilerini kadar Çiçeğin ailesinin kaderini de sonsuza kadar değiştirecektir.

Filmi izlemeden önce tanıtımlarda ve programlarda izlediğim kadarı ile büyük bir beklenti ile girim sinema salonuna. Sanırım erken bir saat olduğu için 4 kişilik bir kadın izleyici ile izledim. Ben filmden bir aşk hikayesi beklerken bir bakıma bir aile dramı izledim. Alt yapısı iyi kurgulanmadığını düşündüğüm filmin zaman açısından değerlendirdiğimde de konuyu fazla detaylandırılmış ve kurgunun bütünleşmemiş olduğunu düşündüm.

Filmi genel olarak değerlendirdiğimde gerek oyunculuk, gerek senaryo, gerekse kurgu açısından beklentimi ne yazık ki karşılayamadım. Belki sizler beklentilerinizi karşılayacağınız bir filmi izler ve keyifli vakit geçirirsiniz.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir