Kahve İçerim, Selülite Meydan Okuyup Peelinge Savaş Açarım…

Merhaba, İşte yoğun bir gündem, trafik desen gün içinde yorulmak için tek bir neden yoksa bile tek başına şampiyon. Zorlu bir gün geçirdiniz zar zor kalan enerjiyi yükseltmek istiyorsunuz çünkü günün 24 saati de sizin ve her anı aynı enerjiyle yaşanmaya değer. O zaman yemekten sonra kalkıp kendinize misler gibi bir kahve yapmanın tam zamanı.

Bol köpüklü bir Türk Kahvesini yudumlarken hem lezzeti ile mutlu oldunuz hem de az da olsa metabolizmanızı hızlandırdınız, onunla da kalmadı, dinlenirken harcadığınız enerji arttırıp beyninize giden kan dolaşımını hızlandırdınız ve kendinizi dinç hissetmeye başladınız. Aman Allah’ım siz kendinizi ne kadar seven bir kadınsınız.

Kahvenin tadı damağınızda, fincanı elinizde mutfağa doğru yöneldiniz. Lavaboya doğru emin adımlarla ulaştınız. O da ne yoksa bardağınızda ki telveyi yıkıyor musunuz?

-Hayırrr…. Durun…

Bu noktadan filmi geri sarıyoruz.

Kahvenizin tadı damağınızda, fincanı elinizde mutfağa doğru yöneldiniz. Kendinize ait bardaktaki telveyi bir kaseye aldınız, hatta kahve telvesi biriktirme kavanozunuza bile boşaltmış olabilirsiniz .

(Diğerlerini sağlık ve hijyen kuralları gereği döktünüz. Neden mi? PuDink (tık) yazısında nedenlerini bulabilirsiniz.)

Şimdi sıra geldi, içinize ve ruhunuza lezzetiyle yaşattığınız güzelliği, cildinize de yaşatmaya.

ahve Telvesi ile Peeling Yapımı - Biricik Dünyam
Kahve Telvesi ile Peeling Yapımı – Biricik Dünyam

Kahve Telvesi ile Peeling Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı Türk kahve telvesi
  • 1/2 Yemek kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı:

Kahve telvesini ve zeytin yağını cam bir kase içine koyun ve karıştırın. “Peeling”iniz hazır.

Nasıl Kullanılır?

Kahve ve zeytinyağı karışımını parmak uçlarınızla cildinizi tahriş etmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Bu peeling cildinizde 5 ila 10 dakika arasında bekletmeniz gerek.

Ellerinizi sakın yıkayayım demeyin, ellerinize krem sürer gibi kalan peelingi sürün. 5-10 dakika hiç bir şey yapmayın anın keyfini çakırın. Ne dünü, ne bugünü sadece anı düşünün. Hem cildiniz güzelleşsin, hem de ruhunuz dinginleşsin.

Bekleme sonrasında önce ellerinizi, sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Evde kolaylıkla hazırladığınız peelingin kurumuş derilerinizden sizi kurtardığını, cildinize bebek teni gibi bir yumuşaklığa getirdiğini ve siyah noktalarınızdan siz kendinizi ihmal edene kadar kurtulduğunuz fikrinin keyfini çıkarın.

Aynı karışımı sihirli kahve kavanozundan alıp iki ölçek hazırlayıp kesenizin üstüne koyarak haftada bir duşlarınızda masajla bacaklarınıza peeling yapıp 5 dakika cildinizde bekletin. Sonra ılık su ile durulayın. Bunu düzenli olarak uygulayıp normal hayat akışınızda su içmeyi bir miktar arttırın, azcık da yürüyüşü hayatınıza kattınız mı bacaklarınızda selülit görürseniz, bende de selam söyleyin.

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir