Kardeşimin Hikayesi

Bugün günlerden Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi isimli kitap. Zülfü Livaneli’yi bir müzisyen olarak çok beğeniyorum. Çok da severek dinliyorum. Ama bugüne kadar hiçbir kitabını okumadım, neden bilmiyorum. Sanırım kaleminin, sesi kadar güçlü olabileceğine inanmadım. Bu nasıl bir ön yargı!

Kardeşimin Hikayesi
Kardeşimin Hikayesi

Bugüne kadar, Zülfü Livaneli kitaplarını okumadığım için pişmanım desem yeridir. Kalemini çok beğendim. Sesi kadar kalemi de güçlüymüş gerçekten. Siz benim gibi yapmayın, okumayı ertelemeyin derim.

Evet şimdi gelelim kitabımıza; Kardeşimin Hikayesi‘ne

Kimileri bu kitabın türü için Aşk Romanı diyor, kimileri ise Polisiye. Bana soracak olursanız, bence baştan aşağıya psikolojik bir roman. Konusu, İstanbul’a yakın bir sahil kasabasında yaşanan, bir cinayet olayı üzerinden gelişiyor. Konunun tamamını yazmayacağım tabii ki 🙂

Kitabın sonunu az çok tahmin etmeme rağmen, yine de keyifle okudum. Bir solukta, kesintisiz okunabilecek bir kitap bence. Gerek konusu, gerek anlatımı, yazarın kalemi oldukça akıcı. Hiç sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel bir kitap. Yer yer kendinizi olayın içinde hissedeceğinizin garantisini veriyorum. Çünkü betimlemeler o kadar iyi ki, sanki o an oradaymışsınız hissi veriyor. O anı size gerçekten yaşatıyor.

Keyifle okuyacağınızı düşündüğüm bu kitabı tavsiye etmekten mutluluk duyuyorum. Zülfü Livaneli Kardeşimin Hikayesi kitabı, mutlaka kütüphanenizde bulunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.

Bol okumalı güzel günleriniz olsun.

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir