Keçeden Tablet Çantası Yapımı…

Merhaba;

Dün hobi dolabımı karıştırırken aklıma gözüme ilişen keçeler sayesinde ” Keçeden Tablet Kılıfı” yapmak geldi. Yüncüler de satılan standart ebatlarda kesilmiş baskılı keçelerimi aldım uygun renk dikiş ipi biraz kurdele derken kendimi dikiş makinasının yanında buldum.

Keçeyi masanın üzerine koydum ve tabletin büyüklüğünden birer parmak dikiş payı bırakacak şekilde kestim. Sonra beyaz üzerine kırmızı kalpli olanın içine yapışkan tela yapıştırdım. Keçe çok yumuşak ama yine de ekranı çizebilir diye beyaz yapışkanlı telayı ütü yardımı ile keçenin içte kalacak kısmına yapıştırdım. Ardından tela kısmı dışarda olacak ve dikdörtgenin kısa kenarı açacak şekilde diktim. Sonra ağız kısmını yüzünden yarım cm içe kıvırarak diktim. Tabletin çantadan düşmesini engellemek için de kurdelenin ucuna taşlar ve boncuklarla süsleyip tam orta noktasını bulup kurdeleyi diktim.

1

Kırmızı üzerine siyah puantiyeli föy şeklinde olan keçenin içine yüzeyi çizmemesi için siyah penye kumaş iğneledim. Sonra siyak kısmı dışta kalacak şekilde iki kenarını dikip ön kapağı yine ön yüzünden yarım santim içeri kıvırıp ön yüzden diktim. Orta noktasını ölçüp önceden taşlı aparat taktığım kurdeleyi ekledim.

1608838_10202652518541790_867684604_n[1]

Tüm bu işlemleri yapmak ve iki adet tablet çantasını oluşturmak toplam 20 dakikamı aldı. Umarım sizler için bir örnek çalışma olmuştur. İçinizden deneyenler olursa görselini göndermenizi bekliyorum.

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Biricik Dünyam

   Sevgili Delidolu Anne;

   Sizde yaptıklarınızı bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim. Bu arada blogunuzun yeni evi 🙂 hayırlı olsun…

   Sevgiler

   Biricik

   Yanıt

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir