Kiralık Aşk

Merhaba,

İki haftadır Star Tv’de yayınlanmaya başlayan “Kiralık Aşk” isimli diziyi seyrediyorum. Bu keyifli diziyi sizlerle de paylaşmak istedim.

kiralık-aşk-dizisi-starSon dönemdeki diziler içinde en eğlencelisi. Bir kere esas oğlan yakışıklı, esas kız ince, narin, birazca saf ama çok güzel. Metin Balekoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosu Meriç Acemi’ye ait.

kiralikask1

Romantik komedi tarzındaki dizi de esas kız Defne’yi Elçin Sangu canlandırıyor. Şimdiden gönüllere taht kurmuş. Esas oğlan Ömer’i ise Barış Arduç canlandırıyor. Diğer rollerde ise, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Hikmet Körmükçü var.  Dizi cuma geceleri 20:30 da ekranlarda oluyor.

Konusu; Tarık Akan, Emel Sayın ve Metin Akpınar’ın oynadığı “Yalancı Yarim” filmiyle, Engin Çağlar, Emel Sayın ve Hulusi Kentmen’in oynadığı “Çam Sakızı” filminin karması gibi.

Sinan’ın ailesi çok zengin aslında ama dedesi “benim dediğim olsun” tarzında bir adam olduğu için zamanında anne ve babası aileden uzaklaşmış. Bir süre sonra Sinan hayatta yalnız kalmış ve orada burada yatarak kimsesiz bir hayat yaşamaya başlamış. Kader onu bir gün bir ayakkabıcıyla bir araya getirmiş, onun dükkanında kalarak,  orada işi öğrenmiş, Ustasına da her daim saygı duymuş. Okulda birlikte aynı takımda oynadığı arkadaşıyla birlikte bir ayakkabı firması kurmuşlar, O tasarlamış arkadaşı pazarlayarak işi büyütmüşler. Bir süre sonra da dedesiyle yolları kesişmiş. Dedesinin isteği torununun evlenmesi…

Defne ise kendi halinde yaşayan bir ailenin üç çocuğundan biridir. Anne ve babasını kaybetmiş, anneannelerinin yanında kalıyorlar. Bir gün, abisi bir olaya karışıp mafyadan borç almış, mafyaya olan borcu ödemek  için Defne kendisine gelen 6 aylık bir aşk oyunu teklifini kabul etmek zorunda kalır. Sinan’ın gözünü para hırsı bürümüş yengesi Neriman’dan alır bu teklifi. Sinan’ı kendine aşık edip tam evlenecekken terk edecek ve Sinan hayata küserek bir daha evlenmek istemeyecek. Böylelikle dedenin tüm mirası Neriman ve kocasına kalacak. Hain plan bu. Sanırım bu plan yengenin istediği gibi gitmeyecek. 🙂

kiralıkask2

Dizide birbirinin içine geçmiş bir çok hikayeyi buluyorsunuz seyrettikçe. Ayrıca bence Cuma geceleri için insanı yormadan gülümseten dizilerden biri. Umarım yaz sonunda dizi tadındayken, kendisine yakışır bir final yapar.

Tüm aşkların kiralık bile olsa mutlu sonla bitmesini istiyorum ben. 🙂

Sevgiler

Şafak

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Serpil Şengör
   Serpil Şengör

   Gerçekten keyifli bir dizi, bir de hep görmeye alıştığımız kişilerden farklı birilerini görmek ekranlarda iyi geliyor. Bazı yerlerde senaryo gereği hızlı geçişler var ama olsun, yaza uygun bir dizi olmuş.

   Yanıt

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir