Kocan Kadar “Diriliş”

Merhabalar,

Bugün sizlere yeni yılın ilk sabahı vizyona giren “Kocan Kadar Konuş Diriliş” filminden bahsetmek istiyorum. Dün sabah ailemizle yeni yıl kahvaltısı ritüelimiz için bir araya geldik, kahvelerimize sohbet ve muhabbetimiz eşlik etti. Ardından konu sinemaya geldi. Bir önceki bölümüne hep beraber gittiğimiz “Kocan Kadar Konuş” serisinin yeni filmi “Kocan Kadar Konuş – Diriliş” filminin vizyona girdiğini konuştuk ve hazırlanıp hemen sinemanın yolunu tuttuk.

Sinemanın önünde 3 inanılmaz kuyruk vardı. Bir sıraya ben, diğerine oğlum Demir 🙂 bir diğerine de ise teyzem Yasemin sıraya girdi. Yarım saat sonra 3 bilet alabildiğimiz şanslı sıra benim ki oldu 🙂

kocan-kadar-konus-2-dirilis

İlk kitabını ve filmini ilgiliyle okuyup izlediğim filmin, ikinci kitabını da severek okudum. Sıra filmin ikinci serisini izlemekteydi. Film başlar başlamaz kitabındaki gibi samimi ve içten bir film olacağını anlaşılıyordu. Filmin başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım yer aldığı filmin yönetmeni Kıvanç Baruönü üstlenmiş. Filmde ilk bölümün bittiği yerden başlıyor ve Tür Kızının evlilik süreçleriyle imtihanını konu alınıyor. İki aile arasında evlilik hazırlıklarını yürütmeye çalışan Efsun ve Sinan’ın mutlu başlangıca giden yolda yaşadıkları komik olaylar zincirinin bu bölümdeki kilit ismi Sinan’ın babaannesi Peyker Hanım oluyor. Hümeyra Peyker karakterine usta oyunculuğuyla can vermiş.

Filmi sinemadaki tüm kişilerle beraber kahkaha içinde izledik. Espriler her zamanki gibi çok kaliteli ve neşeliydi. Şebnem Burcuoğlu’nu yarattığı bu iki güzel kitap için ve Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ı ve tüm oyuncuları  bu kitaptaki karakterleri böylesine gerçek ve başarıyla canlandırdıkları için tebrik ediyorum. Tüm romantik komedi severlere bu filmi seyretmelerini tavsiye ediyorum ve sizlerle filmin fragmanını paylaşıyorum.

Sevgiler

Filmin Künyesi

Hikaye : Şebnem Burcuoğlu
Yönetmen : Kıvanç Baruönü
Başrol : Ezgi Mola & Murat Yıldırım
Filmin Oyuncuları : Hümeyra & Nevra Serezli, Gülenay Kalkan, Eda Ece, Begüm Öner, Gül Arıcı, Muhammet Uzuner, İsmail İncekara, Nilgün Kasapbaşoğlu, Hakan Salınmış ve Enis Arıkan
Vizyon Tarihi : 01 Ocak 2016

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir