Konuşuyorum Onlarla…

Hayatımda insanların dışındaki her şeyle iletişim kurmamın ne kadar önemli olduğunun idrakında değildim. Benim hayatımın önemli bir parçası olmasına rağmen sanki bana ait değillermişcesine, ya benim çok farkında olmadığım sessiz bir iletişim yaşadık ya da büyük bir iletişimsizlik. Yaşam içindeki hayhuy içinde, örneğin, param ile iletişime geçmezdim ya da zihnimle ya da arabamla ya da…

Oysa canlı ya da cansız her şeyin bir enerjisi var, bu enerji benim enerjime paralel olarak hayat alanıma geliyor ya da gelemiyor.

Size bir örnek vereyim;

(foto:www.bohdenjames.com)
(foto:www.bohdenjames.com)

Yıllar yılı babam, para biriktirmenin ne kadar gereksiz olduğunu, toprağa para yatırmanın ölü bir yatırım olduğunu söyledi durdu. Hiç para biriktirmedi, ev sahibi olmayı aklına bile getirmedi. Bu onun para ile ilişkisinin bir bölümüydü. Aynı ilişki, ben, Beral olarak, henüz para ile aramda yeni bir ilişki yaratma fırsatı yakalayamadan benim “doğrudan” ilişkim olmuştu. Bilinçaltıma inen “Para biriktirmek gereksiz.” kalıbı sayesinde para biriktiremediğimi fark ettim.

Bunun gibi kaç yüz bin düşünce kalıbımız var bir düşünsenize bize ait olmayan. Yani bir anlamda başkalarının hayatını yaşıyoruz. Özgür seçimler yaptığımızı ZANNEDİYORUZ, ama bize gelen kalıpların gereğini yapıyoruz sadece.

Nesnelere yüklediğimiz anlamlar değişmedikçe yaşamınızda neyle ilgili sorun yaşıyorsanız o devam edecek demektir, üzgünüm.

Bu kalıplardan ve devamında yaşadıklarımızdan mutlu değilsek ne yapacağız? Bilinçaltınızda bazı arınmalara geçmeden önce o kalıbın öznesiyle iletişime geçmek başlangıç için güzel bir yöntem olur. Örneğin, para için söylenebilecek cümleler;

Sevgili param, seninle ilişkimin farkındayım. Seni seviyorum. Her geçen gün seni daha da çoğaltıyorum. Sen çoğaldıkça kendimi daha özgür hissediyorum. Varlığına sonsuz teşekkürler.” 

Eylem olarak ise, biriktirmek için ayırdığınız paraya lütfen dokunun, gözünüzün önünde bulundurun, onunla konuşun ve ona sevdiğinizi söyleyin. Paralarınız bankadan bankaya dönüşüp durmasın sadece. Onlarla iletişime geçin.

Örnek para olunca şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Para ile ilgili ülkece çok negatif kalıplarımız var, farkındasınız değil mi? Hepimiz çok para sahibi olmak istiyoruz ama çok kazananların “nasılsa” dürüst olmayan şeyler yapmıştır inanç kalıbımızda içimizde saklı duruyor ya da paranın kirli olduğunu düşünüyoruz. Çok parası olanların ilişkileri de bozuluyor tabii, para ile sapıtıyorlar gibi daha bir sürü negatif kalıp.

Oysa bakın bakalım, mesela 200 TL üzerinde yazılı olan yazıya. Yunus Emre’nin sözünü göreceksiniz. “Sevelim, sevilelim.” Ayrıca, bir dikkat edin paraların üzerinde ne kadar kıymetli kişiler, kıymetli semboller var. Asıl yanlış olan para değil, ona yüklediğimiz anlamlar, edindiğimiz kalıplar.

Bugün bir düşünün, para ile ilgili kalıplarınıza bakın neler var, sonra parayla ilişkinize bakın. Sonra onunla konuşun lütfen sıklıkla, sevdiğinizi hatırlatın ona. Sonra bakın bakalım birikiyor mu paralar… 🙂

Ben ne zaman soyut ya da somut ama benimle konuşamayan herhangi bir şeyle sanki karşımda insan varmış gibi konuşmaya başladım. İlişkimiz yenilendi, tazelendi.

Sevgiler…

Comments

comments

Yazar Hakkında

Beral Fişekçi

İLETİŞİM ve YAŞAM DANIŞMANI | Bundan daha iyi ne olabilir? | Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Sanatları – Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nü bitirdim. Sonrası 15 yıllık kurumsal iletişim – ajanslarda reklam, tanıtım ve organizasyon kariyeri. Profesyonel hayatta geçirdiğim süre, benim için kendime dönüş yolculuğunda öğretilerle dolu rehber yıllar oldu ama asıl sürecim çok daha eskilere dayanıyor. Çocukluğumda hayatı, kendimi ve insanları sorgulayan sorular sorduğumu çok net hatırlıyorum. Ben kimim? Neden o ben değil ve ben o değilim? Üstelik bu sorulara da bildiğimden ve bildiğimin doğruluğundan emin bir tavırla cevaplar da veriyordum. İlerleyen yaşlardaki artan sorgulamalarım, gördüğüm rüyalar, değişik karşılaşmalarla aldığım cevaplar bana yeni yaşam kapısını işaret ediyordu. İşaretleri takip ettim. Eğitimler almaya başladım. Kuantum Drama uygulayıcılık eğitimi, Hipnoterapi, Kozmik enerji inisiyeleri, Access Bars eğitimi, EFT uygulama eğitimi aldım. Eğitimlerde uygulanan yöntemler kendi üzerimde uygulandıkça kendi iç dünyamda yaşadığım büyük değişim beni fişekledi ve yöneticilik yaptığım ve kariyerimin belki de en keyifli zamanında mesleğimi bırakarak hayallerimi yaratmak için yola çıktım. Neydi hayalim? "Değişim var, daha mutlu hissetmek mümkün, hayatı okumak ve onun farkında olmak öğrenilebilir." Öğrendiğim her şeyi aktarmak ve en önemlisi farkındalık yaratmak ve uygulamalarla değişime ortak olmaktı. Ortağımla Kişisel Gelişim Alan Terapisi alanında bir şirket kurduk. Danışanlarımızın yaşamlarında yan destek olarak değişimi ve yeni hayatlarını yaratıyoruz. Bunun yanında hayatımı renklendiren müzikle ilgileniyorum. Klasik Türk müziği dalında korist ve solistim.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir