Kullanım ve Gizlilik
  1. Özgünlük: Biricik Dünyam websitesinde yayınlanan yazılar tamamen özgün yayınlardır. Sitemizde kopya içeriğe izin verilmemektedir. Alıntı yayınlanması gerektiğinde mutlaka kaynak gösterilir. Fotoğrafların temel hedefi özgün olması hususundadır fakat destekleyici olması bakımdan internet üzerinden telif hakkı gerekmeyen fotoğraflar da kullanılabilir. Kaynak gösterilmesi gereken yazı ve fotoğraflarda mutlaka kaynak gösterilir.
  2. Yazılarımızın Üçüncü Şahıslar Tarafından Kullanımı: Biricik Dünyam içeriğindeki yazılar tamamen özgün yayınlar olup, sadece kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayımlanabilir. Bu sitedeki yazıları kullanmak isteyenler İletişim sayfasından bize ulaşabilirler.
  3. Uyarı ve Kaldırım: Yapılan yayınlarda sehven telif hakkı olan haber, resim, video kullanılması durumunda, bu kaynakların sahibi olan siteler ve şahıslar, telif hakkına sahip oldukları içeriği, sitemizdeki iletişim linkiyle bize bildirmeleri durumunda, ilgili içerik 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.
  4. Sağlık Konularındaki Yazılar: Biricik Dünyam websitesinin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Sitemizdeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden Biricik Dünyam sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret edenler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncellenmediğinden, kullanılmak istenen bilginin ziyaretçi tarafından doktora danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.
  5. Yasaya Uygunluk: Biricik Dünyam websitesi, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılıdır. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan esaslara göre faaliyet gösterir.
  6. Projeler: Biricik Dünyam proje ve yapımları yasal olarak noter tastikli marka çalışmaları olup, telif hakları kapsamında korunmaktadır.
  7. Sitedeki Yorumlar: Biricik Dünyam websitesinin, yazıların altındaki yorum bölümü kullanılarak etkileşimde olan bireylerin yazılarını denetlemek gibi bir zorunluluğu yoktur. Fakat, Biricik Dünyam websitesi uygun olmadığına karar verdiği her tür yorumu, bilgiyi ve malzemeyi, silme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını saklı tutar.
  8. Kişisel Bilgiler: Websitemizde adı, soyadı, email adresi gibi kişisel bilgilerin girilerek kayıt olunan bir üyelik sistemi bulunmaktadır. Bu bilgiler email bültenimizin dışında, yeni özelliklerimiz, haberlerimiz, hizmetlerimiz, ürünlerimiz, çekilişlerimiz ve etkinliklerimizle ilgili okurlarımıza zaman zaman duyuru yapmak amacıyla kullanılabilir.
  9. Üçüncü Şahıslarla Paylaşım: Okurlarımızın kişisel bilgileri ve elektronik posta adresleri kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz ve açıklanmaz.