Örgü Sepetim “Merhaba”

 

Örgü Sepetim bölümü hazırlarken aslında ilk olarak ilmek atmaktan başlayarak tüm teknikleri sizlerle paylaşacağım bir bölüm olarak düşündüm. Fakat henüz videoların bir kısmı hazır olduğu için sizlerle paylaşamadım ama hali hazırda üretmiş olduğum modelleri de sizlerle paylaşma isteği içinde olduğum için sabredemedim. Sizlere bu paylaşımlarımda sadece anlatım ve resim şeklinde örnek veriyor olacağım fakat en kısa zamanda modellerin örülüşlerinin videoları da sizlerle olacak.

Örgü her daim biz hanımların sosyokültürel durumu ne olursa olsun severek yaptığı hobilerden biri olmuştur. Örgü ördüğümüzde biz hanımlar stresimizi atarız. Ortaya çıkardığımız ürünü yakınlarımızın beğenisine sunarız. Kimi zaman hediyeler yaparız. Seviniriz öreriz, üzülürüz öreriz, zaman geçsin diye öreriz. Velhasıl kendimize bir neden buluruz öreriz.

Örgü Sepetim
Örgü Sepetim

Ortaya çıkan sonuçlarsa el emeğinin ne kadar kıymetli olduğunun en güzel örneğidir.

Ben kendimi bildim bileli örgü örmeyi çok seven bir kadınım. Çocukluğumda kimsenin yardımı olmadan kendi kendime ilk ilmeklerimi atmayı öğrendim. Öyle merakla başlayan bir hobi daha sonra günlük hayatımın nerdeyse vazgeçilmezi gibi oldu. Örgü örmek iş hayatında ve günlük hayattaki stresi tamamen unuttuğum bir terapi gibi adeta.

Çok uzun yıllardır örgü örmenin verdiği huzurla söyleyebilirim ki bir insanın kadın veya erkek kendini ifade edebileceği bir hobisi olmalı bence. Kendi kendine kaldığında sürekli bir şeyleri düşünüp beynini yormaktansa bir şeyleri üretmeli diye düşünüyorum.

Ben sitemin bu bölümünde sizlere bir ipe nasıl hayat verilir paylaşmak istiyorum. Mesela rafta sadece bir ipken  ilmeklerin can verdiği bir atkının bizi ne kadar sıcak tuttuğunu, kendi yaptığımız bir hırkanın ne kadar şık durabileceğini, Bebeğinize ördüğünüz yeleğin en pahalı marka hırkadan ne kadar güzel olabileceğini paylaşmak ve belkide bu keyfi bir kaçınızın başlamasını sağlamak istiyorum.

Ben sitede paylaşımlarımı yaparken sizlerde benimle ürettiklerinizi paylaşmak isterseniz lütfen el emeklerinizin resmini, tekniğini ve anlatımı olan bir mail ile bana yollayın. Örgü Sepetimde paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir