Özgecan “Bugün Hayat Kalmadığı Yerden Devam Ediyor”

ÖZGECANÖzgecan bugün senin ardından yaşam hepimiz için akmaya başladı ama bir farkla “BUGÜN HAYAT KALMADIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR.”

Bizler ablaların, teyzelerin ve kız kardeşlerin olarak senin solan renklerinin için simsiyah giyindik. Bugün her birimiz karanlığa karanlık bir mumun yansıttığı rengarenk ışıklarız. Ünlü veya ünsüz tüm kadınlar sustuklarını taşıyor. Herkes el ele. Sokakta siyah giyen tüm kadınlar sanki onlarca yıldır tanışıyor gibi dertleşiyorlar.

Ardından kurulan “Sen de Anlat” platformuna binlerce taciz olayı yaşamış kadın o kötü anları paylaşıyor. Özgecan senin sessizliğin, ülkenin kadınlarının sesi oldu. Bazı insanların gidişindeki sessizliğin çığlığı büyük olur derler ya işte senin gidişin de böyle oldu. İsmin bir spor salonuna verilecek, belki senin sayende çıkamayan yasalar çıkacak ve pek çok kadın senin sayende korunacak. Bizler seni koruyamadık ama sen bizleri koruyacaksın. Gidişinle yarattığın etkinin gücünü cennetinden hissettiğine bütün kalbimle inanıyorum.

Sözlerime son verirken ben de bir erkek çocuk annesiyim Özgecan. İsmi Demir. İki gündür haberleri o gelince kapatıyorum. Haberlerde yaşananları görsel olarak görmesin istiyorum ama konuşmalarımızdan ve üzüntümüzden durumun farkında. Bana dün akşam seni sordu “Anneciğim o ablaya ne oldu? Sen niye bu kadar üzüldün?” dedi. Ben de bizleri çok üzecek bir nedenle senin aramızdan ayrıldığını söyleyebildim.

Sabah uyandığımızda onu okula hazırlamaya başladığımda bir an ortadan kayboldu. Resim defterini ve kalemlerini almış seni çiziyordu. “Bak üzülme kocaman bir gülüşü var görüyor musun?” dedi. Her şeyden öyle habersiz ki “Anneciğim yanına zeybek işareti yapar mısın?” dedi. Önce anlayamadım ama sonra ne demek istediğini anladım. Yeni öğrendiği okuma yazması ile günlerdir benim yazdığım şekilde #ÖZGECAN yazıp sana önem katacağını düşündüğü hashtag işaretini koydu ve okuluna götürdü.

ÖzgeCAN, gidişinin yarattığı birlik ortamının, senin cennet bahçene aydınlık olmasını diliyorum.

Huzurla uyu…

Biricik Ablan

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir