Proje AŞK!

Merhaba;

Herkesin tanımını arayıp da bulamadığı değil miydi “AŞK”. Kimine göre ulaşılmaz, kimine göre olmazsa olmaz. Bazen sevincim, bazense hayal kırıklığının adı değil miydi “AŞK”? Tarih boyu konuşuldu ve konuşulacak. Evrensel kelime “AŞK”. Ben, sen, o yani hepimizin söyleyecek sözü var “AŞK” hakkında. Öyleyse kalbimizde biriktirdiklerimizi bu kez de yüksek sesle dile getirelim, paylaşalım. Paylaştıkça yeni bir pencere açalım adına “Proje Aşk” diyelim.

Proje AŞK

Proje Aşk Nedir?

AŞK hakkında çok şey yazıldı. Çok şey söylendi. Peki AŞK hakkında ne biliyoruz? Hiç aşık olduk mu? Ya da olduğumuzu düşündüğümüz şey AŞK mı? İki insan arasında derin ve kalıcı bir ilişkiden bahsediyoruz elbette. Hal böyleyken AŞK bir iki yarımın birbirini bütünlemesi mi yoksa aynı zamanda birbirini tüketmesi mi? Birdenbire gelen, birdenbire kaybolan… Öyle mi gerçekten? Siz bir elmanın yarısı olmak için yeterli çabayı harcıyor musunuz? Size en uygun sevgiliyi ya da eşi bulma şansınız olsa hayatınızda neler değişirdi? AŞK gözünüzü kör eder mi gerçekten?

İşte tüm bu sorular ve daha fazlasının cevabı sizin de zaman zaman kafanızı kurcalıyorsa, AŞKı bir proje olarak görmenin ve ona hem içerden hem dışardan bakmanın tam zamanı. Biricik Dünyam organizasyonu ile gerçekleşecek Pınar Defne imzalı bir TerapistA Atölyesi; Proje: AŞK! Çeşitli uygulamalar, insan yapısına ait şaşırtıcı bilgiler içeren, ilişkilerdeki sizi ortaya çıkaran küçük oyunları kapsayan, şiirler, şarkılar ve sürprizlerle şenlenen, katılımcının da hikayelerini paylaşabildiği bu interaktif çalışma aşkı arayan, elinde tutmak isteyen hatta elinden kaçıran herkesi aşkla yüzleştiriyor.

Biz yarın günün bir saatinde oturup, Aşkı bir proje gibi ele alıp, bildiklerimizi veya bildiğimizi sandıklarımızı sohbet ediyor olacağız. Sonra içimizde bir yerde değişmeye ve dönüşmeye başlayan duyguları hissedeceğiz. Kiminin kalbinden dökülecek yazı olacak o anlar, kiminin ise kalbindeki acıya tatlı bir merhem. Bu günden yarın bilinmez ama ben yarın dinleyeceğim, dinlediklerimi sizler için derleyeceğim.

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir