Rihanna’ya Şiddet Uygulayan Chris Brown’a Avustralya Vize Vermedi.

Aralık ayında menajerleri tarafından Avustralya’da konser verme planı yapılan Amerikalı ünlü rap müzik şarkıcısı Chris Brown, 2009 yılında dünya starı sevgilisi Rihanna’yı dövdüğü, yüzünü tanınmayacak hale getirdiği ve kadına yönelik şiddet suçu ve adli kaydı bulunması nedeniyle vize alamıyor.

Rihanna1

Avusturalya’ya yetkili mercilerinin vize talebini redettiği ve 28 gün itiraz süresi olan Cris Brown’un duruma itiraz edip ülkedeki hayranlarına ulaşması bekleniyor. Zira konserin biletleri geçtiğimiz pazartesi günü satışa sunuldu.

Bununla beraber Chris Brown’a vize verilmemesi için ülkede aktivistler çalışmalar başlattı. Bu çalışmalar sonuç verdi ve Avustralyalı Kadın Bakan Michaelia Cash aktivistlere destek verdi. Cash, “Eğer bir kadına şiddet uyguladıysan ve seyahat etmek istiyorsan, ülkelerin beklediği karakterde değilsen, gitmeyi talep ettiğin ülkelere gidemezsin.” şeklinde açıklamada bulundu.

İlaveten geçtiğimiz Şubat ayında Kanada’ya da Rihanna’ya uyguladığı şiddet neticesinde girememiş ve bu durumu hayranlarına Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla duyurmuştu.

Ülkemizde pek çok ünlü, ünsüz isim şiddete maruz kalıp gizlenirken ya da şiddet mağduru olduğunda şiddeti uygulayan kişi ünlü veya ünsüz bir erkek ise ekranlarda yer alması kısıtlanması bir yana dursun magazin ya da medyada geniş yer bulmasına alışkın bir toplum olarak. Avusturalya hükümetinin ve vizeyle ilgili birimlerin bu duyarlılığı gösterdiği için tebrik ediyoruz.

Rihanna

Rihanna olayın detaylarını Amerikalı ünlü televizyoncu Oprah Winfrey’e anlatmıştı.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir