Sağlıklı Yaşama Geçiş Güncem

Merhaba; Yaklaşık 3 aydır her gün uyandığımda, kendime bu gün artık iradeni kontrol altına almalı ve sağlıklı bir yaşama adım atmalısın diyorum. Fakat bunu hiçbir zaman uygulamaya geçirmiyordum.

sağlıklı yaşamBu gün kendimde gerçekten bu enerjiyi ve gücü buldum. Derhal diyetisyene gittim. Diyetisyene yaşam şeklimi ve beslenme şeklimi anlattım. Yemek yeme şeklimde hatalı olan noktaları konuştuk ve kendisinin tavsiye ettiği bir diyet listesi aldım. Bu liste aslında günlük hayatta yaşam tarzımız olması gereken bir reçete. İçinde her hangi bir detoks  yada şok diyet yer almıyor. Bu yüzden listeyi sizlerle paylaşacağım.

Daha sonra etrafınızda sıkça karşılaştığımız kadınlara yönelik günlük 30 dk. istasyon ve kondisyon aleti kullanarak çalışma yaptıran bir spor salonuna 3 aylık üyeliğimi yaptırdım.

Ve yetinmedim 21 günde vücudun yenilenmesi mantığı ile orantılı kurgusu olan bir plates cd’si satın aldım.

Bu serüvene çıkarken bu günceyi tutmaya karar verdim çünkü eminim sizlerin de bir kısmının içinde sağlıklı yaşama geçiş çabası için bir kıvılcım bekleyen bir kız var. Belki bu kıvılcımdan faydalanır birbirimize daha sağlıklı olabilmek için destek oluruz.

Sağlıklı Günler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir