Sağlıklı Yaşama Geçiş Listem

Diyetisyenin benim için önermiş olduğu listeyi paylaşmadan önce sizlere kendi yeme alışkanlığımdan bahsetmek isterim. Sizlerde eğer buna benzer bir liste uygulamak isterseniz kendinize yönelik birkaç küçük değişiklik yapmak istersiniz diye düşünüyorum.

sağlıklı yaşam

Ben sebze ve meyve ağırlıklı beslenme alışkanlığı olan biriyim. Bunun neresi düzeltilmeli diyenleriniz olabilir sebze konusunu abartmasam da meyve yeme konusunu ciddi abartıyorum. Nerdeyse hiç şerbetli tatlı, çikolata ve pasta yeme ihtiyacı hissetmiyorum çünkü tüm ihtiyacımı meyveden karşılıyorum.

Bu düzeni diyetisyenimle paylaştığım da bana aşağı da yer alan listeyi önerdi. Bende Bunu 09.05.2013 tarihi itibarı ile uygulamaya başlayacağım. Bu listenin amacı bana bir ay içinde sağlıklı olarak vücudun yağ indeksinden 3,5 – 4 kilo kaybettirmek.

                   SAĞLIKLI YAŞAMA GEÇİŞ LİSTEM

 

SABAH

07:30 1 BARDAK SÜT
08:30 AÇIK ÇAY VEYA BİTKİ ÇAYI
  2 KİBRİT KUTUSU PEYNİR “BEYAZ PEYNİR YADA DİL PEYNİRİ”
  DOMATES, SALATALIK, BİBER, MAYDANOZ
  2 DİLİM TYOST EKMEĞİ

 

NOT : HAFTA SONU KAHVALTISINDA 1 KİBRİT KUTUSU PEYNİR 1 YUMURTA

 

ARAÖĞÜN
10:30 2 MEYVE
 

ÖĞLEN

12:30 BOL SALATA 1 TATLI KAŞIĞI YAŞ İLE HAZIRLANMIŞ
  2 KÖFTE KADAR ET, TAVUK, BALIK, VEYA 6-7 YEMEK KAŞIĞI ETSİZ BAKLAGİL
  2 DİLİM KEPEK EKMEĞİ
 
ARAÖĞÜN
15:00 2 MEYVE
17:00 1 ÇAY BARDAĞI SÜT VEYA YOĞURT
  1 ADET GALETE

AKŞAM

19:30 BOL SALATA 1 TATLI KAŞIĞI YAŞ İLE HAZIRLANMIŞ
7-8 YEMEK KAŞIĞI ETSİZ SEBZE YEMEĞİ
4-5 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT
1 DİLİM EKMEK

GECE

21:30 1 GALETE VEYA 2 BİSKÜVİ VEYA 4 DİYET BİSKÜVİ
YARIM ÇAY BARDAĞI BEYAZ LEBLEBİ

 

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir