Senden Sonra Ben

Senden Sonra Ben

Senden Sonra Ben Jojo Moyes’in büyük ses getiren kitabı Seden Önce Ben’in başarısının yankıları sürerken ve henüz sinema filmi vizyondayken ikinci kitap olarak okurlar ile buluştu. İlk kitabı büyük bir keyifle okumuş ve filmini de aynı beğeni ile geçtiğimiz hafta izledim. Filmden de en az kitap kadar beğendim başrol oyuncuları Emilia CLARKE ve Sam CLAFİN oyunculuklarını hayalimde canlandırdığım Louisa ve Will ile bire bir benzediği için ekstra beğendim ve mutlu oldum. Özellikle filmde Louisa’yı canlandıran Emilia Clafin’in için seçilen kıyafetler ve ayakkabıları da çok güzeldi.

Filmden önce edindiğim fakat filmi seyretmeden okumaya başlamadığım Senden Sonra Ben’i filmi izler izlemez hafta sonu kitabım olarak seçtim. İlk kitap kadar olmasa da hızla okudum.

 

Will’den Sonra Louisa

Kahramanımız Louisa sevgilisi Will öldükten sonra hayata toparlanmasını, hayallerini, cesaretle yeni başlangıçlara adım atamasına, zaman zaman umutsuzluğa kapılışını yepyeni insanlarla hayatını zenginleştirmesini anlatan içinde bolca müzice ve bolca mücadele olan bir yeniden başlangıç hikayesi.

Kitap Will’in gidişinden 1.5 yıl sonrasından başlıyor. Lou Paris’te dokuz ay bambaşka bir hayat, bambaşka insanlar ile tanışıp yep yeni yemekler tadar. Yaşadığı hayat ilk zamanlar ilgi çekici gelse de dokuz ayın sonunda artık deneyimleyecek bir şeyin kalmadığını düşünerek evine döner. Dönüşünden sonra Will’in avukatı Lou’yu arar ve kendisine kalan miras ile kendine yeni bir yol çizmesi gerektiğini hatırlatır. Lou bunun üzerine kendisine Londra’dan bir ev alır ve havaalanına yakın bir barda çalışmaya başlar. Yaşam ona keyifli anlar sunsa da Lou sadece o anların içinde bulunuyor fakat tam anlamıyla mutlu olamıyordu.

Senden Sonra Ben
                                Senden Sonra Ben

Bu mutsuzluk içinde hayatında bir Will ile de bağlantısı olan bir tesadüf yaşar. (İşin açıkçası kitap aslında bu noktadan itibaren hareket kazanmaya başlıyor. Bu noktaya kadar aradığını bulamayanlar biraz sabır.) Bu tesadüften sonra tekrar hayata tutunur. Yeniden başlar ve beklenen aşkı bulur. Bu aşkın içinde geçmişini geleceğine bir köprü yapar tekrardan kendini bulur.

450 Sayfanın ilk yarısını hayal kırıklığına yakın bir duyguyla okurken ikinci yarıyı beğendim diyebilirim. Okumasam aklım kalırdı. Okudum kendi hayatımda yaşadığım kayıplar hayata tutunuşum ile bir ara özdeşleştirdim Lou’yu. Fakat çok beğendim diyemedim. Eğer ilk kitabı okuduysanız yada filmi seyredip keyif aldıysanız, Lou şimdi nerede ve nasıl diye merak ediyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

“Hikayelerin mutlu sonla bitmesi için yola devam etmek gerekir.”

Kitabın Yazarı: Jojo Moyes
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Kitap Türü: Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2016
Sayfa Sayısı: 456
Orjinal Adı: After You
Editör Puanı: 6

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir