Singer’in Anneler Günü Etkinliğinde Yaptığım Kedilerim

Merhaba;

Anneler Gününde, ağabeyim ve teyzemin bir kaç işimizi halletmek için Palladium AVM’ye gittik. Ne yalan söyleyeyim işim olmadığı için birazda isteksiz gitmiştim ama otoparktan yukarı çıkar çıkmaz gördüğüm etkinlik alanı aniden kararımı değiştirmeme neden oldu.

Singer yeni çıkan ve ürün gamında yer alan kampanyalı dikiş makinelerini, ütüler ve nakış makinelerden oluşan bir etkinlik alanı tam karşımda duruyor. Bir birinden tatlı üç hanım etkinlik alanında dikiş ve işlemeler yapıyorlar. Bir masa kumaş ve biçilmiş kumaşlar var. Aman Allahım en sevdiğim malzemeler karşımda kendimi tutamadım ve sorudum. Dikiş makinelerini deneyebiliyor muyuz yoksa siz tanıtım amaçlımı burada bulunuyorsunuz. Tabi ki deneyebilirsiniz hatta önceden biçilmiş kedilerimizden birini dikebilirsiniz dediler. Bunu duyduğuma o kadar sevindim ki. Hemen teyzem ve ağbeyime döndüm ben buradayım siz işlerinizi halledene kadar bende keyifli bir zaman geçiririm dedim.

Hemen bir makinenin başına geçtim ve ekru renkteki kedimi dikmeye başladım. Kullandığım dikiş makinesi evde günlük işleri yapmak konusunda fazlası ile yeterli olan SINGER PROMISE 1412 modeli gayet akıcı ve seri dikiyordu. Aklımda süslemek için hangi malzemeleri kullanacağımı düşünürken teyzem yanıma geldi ve de diktiğim kediyi çok beğendi. Anneler günü dolayası ile ona da bir tane kedi yapmayı geçirdim içimden. Teyzem yanımdan uzaklaştıktan sonra Işıl Hanım’a bir tane daha yapıp yapamayacağımı sordum. Memnuniyetle kabul etti.

sng2

Ben bu esnada kendimin dikişini bitirmiştim altta boş bir alan bırakıp buradan kedimin içini elyaf ile doldurdum. Çok sıkı doldurmam gerekiyordu ki kedi tamamlandığında uzun boynuna rağmen dik durabilsin. Tüm doldurma işlemlerini tamamladım. İlk yaptığım kediyi teyzem için süslemeye karar verdim. Söz konusu kişi teyzemse Beşiktaş tutkusunu da göz önüne alarak siyah üzerine beyaz puantiyeli bir kumaştan etek eteğin büzgülü yakasına inci ile süslemek en başarılı seçim diye düşündüm.

Tam kumaşın 4 tarafını da bastırıp kenar dikişi yapıp büzgü yapacaktım ki makinanın özelliklerinden birinin büzgü dikiş olduğunu öğrendim. Hemen bu şekilde dikiş makinesini kurdular bir çırpıda düz bir çizgi çektim ve kumaşın üzerinde olan atlayan ipi çektim ve boyundan büzgülü elbise formuna girdi. Sonra yakasına yarım inci dikmek istedim. İğneye tam iplik geçirecekken SINGER BRILLIANCE 6199 makinenin özelliğinin sıra boncuk dikişine uygun olduğunu öğrendim. Dikiş makinasına uygun aralıkları verdik ve bu şekilde elbisenin boncuklarını da bir çırpıda işlemiş olduk. Kedimizin gözlerini ve bıyıklarını da tamamladım ve Beşiktaşlı kedimiz hazır.

sng3

Hemen ara vermeden ikinciyi de aynı sıralama ile tamamladım ve pembe pötikareli bir kumaştan elbiseyi aynı yöntemle diktim yakasına sıralı inci taktım boynuna kadife kurdeleden fiyonk yaptım. Gözlerini ve bıyıklarını da tamamladıktan sonra benimde kedim hazır oldu.

Singerin oluşturmuş olduğu bu etkinlik alanında toplam 1,5 saat geçirdim ve çok keyif aldım. Bu esnada sevgili gelinimiz Emine ile karşılaştık onlarda ailece anneler günü alışveriş yapmak için Paladium’a gelmişler. O da bir heves bir tane kedi dikti ve süsledi. Günün sonunda 3 kedimizle beraber evimize döndük.

sng

AVM’lerde pek çok etkinlik alanında bulundum. Çoğunda hep Demir’in katılım sağlayacağı aktivitelerdi. Singer’i kadınlar için kurduğu bu güzel aktivite alanından ötürü kutluyor ve tekrarlarını bekliyorum.

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir