Soğuk Kış Günlerinin Vazgeçilmezi Bere ve Boyunluk

Soğuk kış günlerinde en çok kullandığımız aksesuarların başında atkı, bere ve boyunluklar geliyor. Uzun zamandır örgü örme fırsatım ne yazıkki olmadı, ama bu demek değilki model bulamam…

Aile dostumuz sevgili Dilek ablam çok iyi örgü örmesine rağmen, yaklaşık 3 sezondur değişik teknikler öğrenmek için örgü kursuna gidiyor. Örgü kursunda hem değişik modeller öğrendiğini, hem de keyifli sohbetler yapma fırsatını bulduğunu biraraya geldiğimizde hep anlatır.

Epeydir kendisinden yaptığı örneklerden bir kaç model göndermesini rica ediyordum. Bugüne kısmetmiş. Sizlerle sevgili Dilek ablamın bu şık el emeklerini paylaşmak istiyorum.

Belki siz de bu soğuk hafta sonu tatilinde vakit bulup kendinize yada sevdiklerinize bir bere veya boyunluk örebilirsiniz. Ne dersiniz?

Berenin Yapılışı

unnamed

Bere modeline isteğe göre 90 yada 100 ilmekle misinali şiş ile başlanıyor. Lastik kısmını 6 cm, berenin uzunluğunu 20 cm ördükten sonra kademeli bir şekilde kesiliyor. Örneğin modelin toplamı 90 ilmekse, önce 45 ilmeği kesiliyor. Daha sonra 23 ilmek daha kesiliyor. En sonunda üçer üçer kesilip, en son kısmı da toplanıp kesiliyor. Bu bere dikişsiz olarak örülüyor. Bere tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak ucuna resimde görüldüğü üzere ponpon da yapılabilir.

Boyunluğun Yapılışı

unnamed1

Lanoso marka yünün Bonino Ethnic türü resimde gördüğünüz boyunluğu yapmak için ideal. Görseldeki boyunluğu beğenenler için renk no:1204 ve lot no:49727. Bir yumak 120 ilmekle başlandığında tam geliyor. 110 ilmekle de başlanabilir çünkü kullanıldıkça biraz genişliyor. Boyunluğumuzu da misina şiş ile örüyoruz.

Şimdiden sizlere kolay gelsin

Sevgiler

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir