Soma İçin Oyuncak Dikiyoruz Eğitim Kampanyası Sonuçlandı

Merhaba sevgili Biricik Dünyam okurları,

Bu gün sizlerle her ne kadar güzel bir haberi paylaşmanın mutluluğu içinde olsam da, bir yanım hala üzgün. 13 Mayıs 2014’te Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madenci hayatını kaybetti. Evlerden bir baba, ağabey, amca, dayı sonsuzluğa uğurlandı… Mayıs ayı ve sonrası çok zor geçti. Hepimiz Soma için elimizden gelen bir şey var mı diye sorguladık.

Kurucu ortağı olduğum Pozitif Düşünceler ve Biricik Dünyam, Soma için bir umut olabilmek ve bir nebze de olsa mutluluk  verebilmek için Soma’lı Miniklere Eğitim Desteği Kampanyası ve Soma İçin Oyuncak Dikiyoruz ismiyle iki farklı kampanyaya imza attı. Bugün sizlerle Soma İçin Oyuncak Dikiyoruz Kampanyası’nın mutlu sonu ile ilgili gelişmeleri aktaracağım.

Biricik Dünyam ekibi olarak, 05, 06 ve 07 Haziran 2014 tarihlerinde, Singer’in sponsorluğu ve Brandium AVM’nin ev sahipliğinde Soma’daki çocuklarımız için peluş oyuncaklar diktik. Önceden 2 gün olarak planlanan etkinlik, yoğun katılım nedeniyile 3 güne uzadı ve toplamda 200 adet peluş kedi dikildi.

Etkinlik duyurularımızı gören ya da o tarihlerde alışveriş merkezini gezmekte olan küçük, büyük herkes etkinlik alanımıza geldi, bizlere katıldı. Bizim de elimiz değsin, sevgiyle üretelim dediler. Minik kalpler, Soma’da ki arkadaşları için üzgün, büyükler olayın vehametinin zaten farkında, ancak herkes tek yürek, oyuncaklarımızı diktik ve süsledik.

Brc_Soma3

Dikilen oyuncaklarımızı etkinliğin bitiminin hemen ertesi günü, Çocuklar Gülsün Diye Vakfı’na gönderdik. Soma’da ki okulun yapımı büyük bir hızla sürerken, oyuncaklarımız da güvenli bir şekilde sahiplerini bulacakları günü beklediler.

Oyuncak sayımız o kadar fazla oldu ki, bu oyuncakları ihtiyaç sahibi olan birden fazla anaokulunda değerlendirmeye karar verdik. Çocuklar Gülsün Diye Vakfı, oyuncaklar bitene kadar, Soma Anaokulu başta olmak üzere, bundan sonra yapılacak olan her okula çocuk sayısına göre oyuncaklarımızdan gönderecek.

Brc_Soma

Biricik Dünyam ekibi olarak Soma’da hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı saygı ile anarken, miniklerimiz için 18 Eylül 2014 günü açılacak olan okulda, bizim de, ufak da olsa bir katkımız olacağını bilmenin huzuru içindeyiz.

BİRİCİK DÜNYAM TEŞEKKÜR MEKTUBUEtkinliğimize destek olan Singer Türkiye, Brandium AVM, By İvan Pastanesi ve bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza ve Çocuklar Gülsün Diye ekibine sonsuz teşekkür ederiz.

Sevgilerimle

Biricik

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir