Star TV’de Yeni Bir Dizi: Sil Baştan

Herkese merhaba,

İki hafta önce, 20 Eylül’de, Star TV’de yeni bir dizi ekranlara merhaba dedi. Sadece gençlerin değil büyüklerin de ilgisini çekeceğini düşündüğüm dizinin adı Sil Baştan. Bir çok ünlü ismi buluşturan dizide senaryo ve proje tasarımı Gani Müjde’ye ait.

Sil-Bastan-Oyunculari
Foto:vanhaberleri.com.tr

İlk bölüm, bir lisenin 100.yıl kutlamaları amacıyla yapılan talaş böreği partisinde eski öğrencilerin okula davet edilmesiyle başlıyor. Kimler yok ki bu partiye gelen. Milli Eğitim Bakanı Oktay Atabey, ülkenin en zengin iş adamlarından Kadri Sarıtepe , garibanların dostu avukat Yiğit Şen, ünlü futbolcu Sergen Yalçın, büyük bir gazetede köşe yazarı olan Ceren Özdemir, manken Gizem Dereli, hapishanede olan ve evlendiği tüm erkekleri dolandırması ile ünlü Yelda Yeşilyurt ve ünlü popçu Murat Dalkılıç. Okulun müdürü kim dersiniz, yine onların sınıf arkadaşlarından, sürekli ezik gördükleri beğenmedikleri Çetin.

Bu sekiz arkadaş aslında birbiriyle pek anlaşamıyorlar, geçmişte ve günümüzde birbirlerinin hoşuna gitmeyen bir çok şey yapmışlar. Partide atışıyorlar, hatta kavga ediyorlar. Herkeste bir havalar anlayacağınız. Sonra sıra okulun emektar matematik öğretmenine onur ödülü vermeye geliyor ve öğretmen bu hediyeyi kabul edemeyeceğini söyleyince ortalık buz kesiyor. Sebep olarak da yıllar önce sekiz öğrenciye para karşılığı sınıfı geçirdiğini ve bunun yıllardır bir utanç kaynağı olarak aklından çıkmadığını anlatıyor.

Bu haber, gündeme bomba gibi düşüyor. Gazeteciler, televizyoncular haksız yere sınıfı geçen öğrencilerin isimlerini vermesini istese de, öğretmen isimleri paylaşmıyor. Bir akşam televizyonda eski öğrencisi olan Milli Eğitim müdürünün ağır sözlerini işitince de dayanamayıp öğrenci isimlerini gazetecilerle paylaşıyor.

Asıl hikaye de böyle başlıyor. Şimdi her biri yetişkin olan eskinin öğrencileri, farklı mekanlarda o sekiz öğrenciden biri olduklarını öğrenince şoka giriyorlar. Para karşılığı sınıfı geçenlerden biri de bakanın kendisi olduğundan, başbakana “Ne yapılacak?” diye soruyor danışmanları. O da o sekiz kişinin sene tekrarı yapmak için okula geri gönderilmesinin en doğru karar olduğunu söylüyor.

Her birinin elinde bir bavul, düşüyorlar yollara. Onları okul önünde okulun şimdiki müdürü olan eski arkadaşları Çetin ve yeni öğrenciler karşılıyor.

okulda

Dizide sadece eski öğrencilerin değil, bir de yeni öğrencilerin hikayeleri var. Mesela okulun 3 kafadarının bitmek bilmez haylazlıkları, onlardan birine aşık olan ama tabir yerindeyse kız gibi davranmayı beceremeyen Evrim’in umutsuzlukları ve onun Murat Dalkılıç’a aşık çıtı pıtı arkadaşı Gizem.

images (1)

images

Eski öğrenciler birbirlerine karşı eteklerindeki taşları dökerken, yeni öğrencilerle olan komik çekişmeleri de ikinci bölüme damgasını vurdu geçen hafta. Mevcut öğrenciler, okula yeni gelen öğrenciler olarak gördükleri abilerine şakalar yaptılar, onlar da bu şakalara acayip sinirlendiler. Oysa geçmişte aynı şakaları onlar da yapmışlardı.

Gizem ve Yiğit birbirlerine yeniden yakınlaşırken, Sergen’in ilk aşkı Ceren’e karşı duyduğu üzüntü ve pişmanlık gözlerden kaçmadı. Dolandırıcılıktan hapiste yatan Yelda’nın ise, modern Robin Hood olarak zengin erkekleri önce kendine aşık edip sonra da onlardan çaldığı paralarla mahallesindeki fakirlere yardım eden biri olduğunu anladık.

Sil Baştan dizisindeki bütün oyuncular  rollerine çok yakışmış. Keşke imkan olsa da biz de böyle eski günlerimize dönebilsek. Bu sezonun en eğlenceli dizilerinden biri olacağına inandığım “Sil Baştan” dizisini izlemenizi tavsiye ediyorum.

Cumartesi günü yayınlanan dizi ile ilgili daha çok detay öğrenmek isterseniz Star TV web sitesinden takip edebilirsiniz.

Dostçakalın,

Comments

comments

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir