Yeni Yıl İçin Evinizi ve Masalarınızı Renklendirin

yeni yıl
Yeni Yıl

Merhabalar, Yeni yıl yaklaşırken, eminim hepinizi sarmıştır tatlı bir telaş.

“Ne hediye alacağım? Ne giyeceğim? Akşam ne pişireceğim? Masayı nasıl hazırlasam daha güzel olur? Ev için pratik ve dekoratif bir şeyler yapıp geceye renk katsam mı?” gibi sorular dönüp durur kafada.

Söz konusu bir de biz kadınlar ve özel günler olunca, bu soruların ardı arkası kesilmiyor. Bu soruları ben de kendime soruyorum günlerdir. 🙂 O yüzden şimdi sizlerle kendim için bulduğum birkaç örneği paylaşmak istiyorum.

Ben genelde sadelikten yanayımdır ama bazen şatafat da gerekmiyor değil hani. İşte yılbaşı gecenizi renklendirecek birkaç pratik öneri, umarım işinize yarar.

yilbasi_3
Yılbaşı Ağacı

Duvara çakacağınız ağaç parçalarını ledlerle ışıklandırarak ve ufak süsler ekleyerek harika bir çam ağacı elde edebilirsiniz.

yilbasi_1
Yeni Yıl

Siz de benim gibi bir çikolata canavarı iseniz, bunu mutlaka denemelisiniz. Çok lezzetli ve de çok eğlenceli görünmüyor mu sizce de?

yilbasi_7
Kozalak

Yılbaşı denince akla tabi önce kozalak geliyor. Kozalaklar harika birer dekorasyon eşyası. Daha önceki senelerde boyayarak lambaya asmıştım. Lambadan gelen ışık ile kozalak üzerindeki renkler odanın duvarlarına yansıdığı zaman harika bir atmosfer oluyor, demedi demeyin.

yilbasi_5
Kar Küresi

Bu da hem çok kolay hem de harika. Ağaç dalını kavanozun kapağına yapıştırıyorsunuz ve kavanozu su ve simle dolduruyorsunuz. Geriye tek yapmanız gereken kapağı kapatıp şişeyi sallamak. Bunu kapağa farklı materyaller yapıştırarak da başka günler için yapabilirsiniz. Hatta çocuklarınızla yapabileceğiniz bir etkinlik önerisi olarak da değerlendirin derim.

yilbasi_11
Yeni Yıl

Yıl başının vazgeçilmez rengi, KIRMIZI… Normal günde de severim kırmızıyı ama yılbaşında daha bir severim.

yilbasi_10
Yeni Yıl

Mum ışığında kısık sesle müzik dinlemeye bayılırım. Anne olduğumdan beri pek yapma şansım olmadı gerçi. Benim için mum sıradan günlerin bile vazgeçilmezi, yılbaşı masasında unutabilir miyim? Asla…

yilbasi_9
Yeni Yıl

Bu tabağı bulabilir misin bilmiyorum. Çok şirin görünüyor 🙂

yilbasi_6
Yeni Yıl

Bu da yine hem yapımı kolay hem de görünüşü harika bir seçenek.

2016 yılı gönlünüzden geçenlerin gerçekleştiği bir yıl olsun temennisiyle herkese mutlu yıllar diliyorum.

Sevgiler…

NOT: Fotoğrafların hepsi pinterest sitesinden alıntıdır.

Comments

comments

Yazar Hakkında

Aylin Demir

ORTAK & EDİTÖR|Marka ve İçerik Danışmanı|Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu, evli, mutlu ve 1 çocuklu, mavi tutkunu, yazma aşığı, heyecanlı ve bir o kadar da melankolik bir yengeç kişisiyim. 16 yıllık eğitim ve 3 yıllık iş hayatı sonrası, evlilik sürecinde işten çıkarıldığımdan bu yana, istediğim işi bulamadığım için mecburi ev hanımlığı yapmaktayım. En büyük tutkum olan yazmak ve okumak adına bir şeyler yapmak için blog dünyasına giriş yaptım. Zaman zaman kendi blogumda yazmaya devam ediyorum. Bu güzel yolculuğa yeni insanlar tanımak, güzel anılar biriktirmek için çıktım. Sizler de bu yolda bana eşlik etmek istemez misiniz?

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir