Yorgunluk İçin Mucize Bir Çözüm Önerisi

reishi
Yorgunluk İçin Mucize Çözüm

Merhaba, uzun zamandır yorgunluk konusunda ciddi sorunlar yaşıyorum. Doktora gittiğimde biyolojik olarak herhangi bir sorunum olmadığını ama dinlenmem gerektiğini söyledi. İşin açıkçası belki bir ilaç verseydi daha mutlu olurdum, çünkü dinlenmeye pek vakti olabilen biri değilim. Annelik, yoğun iş ve ev hayatı derken enerjimin büyük bir kısmını tüketiyorum.

Bir arkadaş toplantısında bu durumdan bahsedince benimle aynı sorunları paylaşan eski bir arkadaşım söze girdi ve aldığımız gıdaların hepimizin bildiği üzere bizim enerji ve vitamin ihtiyaçlarımızı karşılayamadığından dem vurdu. Bu esnada yine sohbetimizde olan arkadaşımız Sevgi aynı dertleri yaşadığını fakat bir süre önce bu sıkıntılardan kurtulduğunu belirtti. Hepimiz hayretle bunu nasıl yaptın diye konuşmayı bir uğultuya dönüştürdüğümüzde bizlere kahve servisi yapmak için odadan ayrılmıştı.

Sevgi salona döndüğünde bize kahve ikram ederken ben kahve içemediğimi söyledim. O da “Bak bu kahve başka ben senin yerinde olsam denerim.” dedi. Laf aramızda Sevgi çok hamarattır, onun elinden çıktığına göre “Vardır bir hikmeti…” deyip bir yudum aldım ve ne yalan söyleyeyim tadını çok beğendim. Hatta halen şeker alışkanlığı olan biri olarak şeker bile atmadım.

Konuyu dağıtmayayım Sevgi’ye ne yaptığını sorduk. “Nasıl oldu da bu kronik yorgunluk halinden kurtuldun?” dedik. Bize “Her zaman ki gibi sebze, meyve ağırlıklı besleniyorum fakat bir de gıda takviyesi kullanıyorum.” dedi. Arkadaşımız Derya gıda takviyelerinin sağlıklı olup olmadığından bahsederken içinde “Nasıl bir etken madde var ki bu şekilde etki ediyor?” diye sordu.

Gıda takviyesinin içinde ganoderma lucidium olduğundan, uzak doğulu kültürlerinde uzun yaşam sembolü olarak görülen bir mantar çeşidi. Metabolizmayı hızlandırıcı, immün sisteminin yanı sıra hafızanın güçlenmesine yardımcı bunlara ilaveten antioksidan ve pek çok özelliğinden bahsetti.

Üzerine epey sohbet ettik bu konunun. Kahvesinden, diş macununa, sabununa kadar pek çok ürünü evlerinde olduğu için bizleri bu ürünleri de gösterdi. Laf aramızda sabunu botoks etkiliymiş. Bizim kızların en çok ilgisini çeken ürünlerden biri bu oldu. 🙂 Bu arada içtiğim o lezzetli kahvede bu gıda takviyesinden yapılmış. Bunu da sohbet esnasında öğrendim.

Hepimiz konuya çok ilgi duyduk ve nasıl temin edebileceğimiz konusunda bilgi aldık. Çok keyifli geçen güne bir de böyle bir konuda bilgilenerek güzellik kattık. Akşam eve geldiğim de içimde bir enerjiyle mutfağa girdim, Sevgi’den aldığım tariflerin hepsini denemeye başladım. Mısır ekmeğinden, pırasalı böreğe ve fırın sütlaca kadar hepsini denedim. O sırada Sevgi’den mesaj geldi. “Eve rahat gidebildiniz mi?” Hemen cevapladım “Ulaşmak ne kelime ben verdiğin tarifleri denedim, soğumasını bekliyorum” diyerek mesaj attım. O da kocaman bir gülümseme ile bana geri döndü “:) İşte bunların hepsi o lezzetli kahve, hepsi ganoderma”.

Şuan ben de bu ürünleri kullanıyorum ve bendeki en büyük etkisi, artık yorgunluk ve üşengeçlik gibi bir durum kalmadı. İlerleyen dönemlerde sohbette duyduğum konularda bir etkisini hissedersem onu da sizlerle paylaşırım.

Ürünün adından niye bahsetmediniz diyenleriniz olabilir. Ürünün ismini vermedim çünkü bu bir reklam yazısından ziyade sizlerle paylaşmak istediğim bir konuydu. Bu nedenle konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler info mailimizden benimle iletişime geçebilir.

Herkese bol sağlıklı, şifa dolu günler.

Sevgiler

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir