Zeynep’in Elbisesi

994155_10201180671986546_653607993_n[1]

Merhaba

Sevgili arkadaşım Ceyda ve dünyalar şekeri kızı Zeynep bize Pazar günü ziyarete geldiler. Ceyda ile arkadaşlığımız liseye dayanıyor. Annelerin iyi anlaşması bir yana şimdi çocuklarımızda çok iyi anlaşan bir ikili oldu. Meymep ve Demii  onlar birer ayrılmaz ikili.

Ceyda o Pazar sabahı işlerini ayarlamış ve bize kahvaltıya gelmişti. Gelirken yanında günün süprizi, muhteşem Dut Reçeli de vardı. Demir ve ben Dut Reçeline bayıldık. Sağ olsun Ceyda bizimle bu güzel tarifi paylaştı. En kısa zamanda bu tarif Mutfak Cadısında da yer alacak.

Kahvaltımız bittikten ve kahvelerimizi içtikten sonra sohbet muhabbet derken benim dikiş macerasından bahsettim Ceyda’ya ve bir heves kumaşçıdan aldığım parça kumaşları gösterdim. Dedim ki Ceyda ister misin gel Zeynep’e bir elbise dikelim. Olur mu olur iki kafadar biz Zeynepin elbisesinde bir kalıp çıkardık. Sonra bir güzel teyelledik ve kendimize göre kolay ve şık bir yaka modeli belirledik. Tüm iğneleme ve teyellemeler bittikten sonra, işin en heyecanlı kısmına geldik. Ben teyellerin üzerinden dikişimi yaptım. Dikimi bittik ten sonra, elbisenin üzerinde kalan teyelleri temizledik.

ZEYNEP_ELBİSE

Veeeee işin en heyecanlı kısmına geldik. Zeynep’e giydirdik. Eserimizden gözlerimizi alamadık çünkü İlk denememiz ve çok güzel olmuştu.Günün sonunda Zeynebimizin yeni bir elbisesi, bizim de Ceyda ile keyifli bir günün ardından tatlı bir yorgunluğumuz oldu.

Bakalım sizlerde bizim beğendiğimiz kadar elbisemizi beğenecek misiniz?

Sevgiler

Biricik

 

10562_10201180514342605_1000870951_n[1]

Comments

comments

Yazar Hakkında

Biricik Nuray

KURUCU ORTAK & EDİTÖR | Biricik Nuray, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümünde okudu. Finans ve muhasebe alanında 15 yıl çalıştı. Profesyonel iş hayatı devam ederken 2011 yılında Biricik Dünyam Kadın Portalını kurdu. Halen portal da editörlük ve köşe yazarlığı yapmakta. Biricik Dünyam ve Pozitif Düşünceler’ in organize ettiği sosyal sorumluluk projelerini yönetti. Bu çalışmaları esnasında edindiği tecrübe ile ilgi duyduğu kişisel gelişim alanında seminerler ve sertifikasyon eğitimlerine katıldı. Halen duygu, düşünce ve şartlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü bulundukları noktadan hareket edip yeni kararlarına ve hedeflerine ulaşmakta zorlanan danışanlarının yolculuğu için adım atmaları konusunda Pozitif Düşünce & Yaşam Koçluğu yapmakta.

Benzer yazılar

1 Yorum

    1. Biricik Dünyam

      Çok yakında bu güzel küçük hanım üzerindeki elbisenin aynısı annesinde de olacak. Anne kız modelimiz için Ceyda Hanımdan acil fotoğraf rica ediyorum. 🙂

      Yanıt

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir